Chlorchinaldin czarna porzeczka x 20 pastylek do ssania
search
 • Chlorchinaldin czarna porzeczka x 20 pastylek do ssania

Chlorchinaldin 2mg 20 tabletek o smaku czarnej porzeczki

Chlorchinaldin działając przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, hamuje rozwój infekcji gardła, jamy ustnej i dziąseł.

Cena:
11,49 zł
Wysyłka w 24h
Produkt dostępny Ilość

 • Lek

Darmowa dostawa w zamówieniach od kwoty: 250 zł

 • Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł
 • Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł
 • Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł
Odbiór w punkcie poczty polskiej - 9,99zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Wskazania:
Do stosowania miejscowego w zakażeniach bakteryjnych jamy ustnej i dziąseł, pleśniawkach, zakażeniach grzybiczych jamy ustnej i gardła po leczeniu antybiotykami.


Właściwości:

Chlorochinaldin O SMAKU CZARNEJ PORZECZKI zawiera chlorochinaldol. Substancja ta wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze oraz przeciwpierwotniakowe.

 • Chlorchinaldin poprzez działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze hamuje rozwój infekcji gardła, przez co zapobiega pojawieniu się nieprzyjemnych objawów bólowych.
 • Chlorchinaldin działa przyczynowo - zwalcza najczęstsze przyczyny powodujące ból gardła oraz jego podrażnienie, w tym Streptococcus pyogenes, bakterię wywołującą nawet 90% przypadków ostrego zapalenia gardła i migdałków.
 • Chlorchinaldin zwalcza infekcje grzybiczne gardła występujące po antybiotykoterapii.
 • Chlorchinaldin ma postać małej tabletki, ma łagodny smak, zawiera mniejszą ilość cukru w stosunku do drażetek do ssania.

Składniki:
Substancją czynną leku jest: chlorochinaldol (Chlorquinaldolum). Jedna tabletka do ssania zawiera 2 mg chlorochinaldolu oraz substancje pomocnicze: 364 mg sacharozy, kwas cytrynowy jednowodny, karmeloza sodowa, talk i magnezu stearynian.


Postać farmaceutyczna:
tabletki do ssania okrągłe, obustronnie płaskie o marmurkowej powierzchni.


Sposób użycia:

Co 1 – 2 godziny ssać 1 tabletkę.


Przeciwwskazania:

 • Jeśli pacjent ma uczulenie na chlorochinaldol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
 • Nie należy przekraczać 10 tabletek na dobę (dawka większa niż 20 mg chlorchinaldolu).Nie stosować leku przez długi okres, nie stosować w dawkach większych niż zalecane.
 • Nie rozgryzać tabletek i nie stosować podczas posiłku.
 • Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po kilku dniach stosowania leku Chlorchinaldin O SMAKU CZARNEJ PORZECZKI, należy skontaktować się z lekarzem.
Ostrzeżenia i środki ostrożności:
W zakażeniach bakteryjnych często konieczne jest zastosowanie odpowiedniego antybiotyku o działaniu ogólnoustrojowym. Wtedy Chlorchinaldin O SMAKU CZARNEJ PORZECZKI jest stosowany jedynie pomocniczo. Dlatego jeśli dolegliwości utrzymują się lub nasilają mimo stosowania leku Chlorchinaldin O SMAKU CZARNEJ PORZECZKI przez kilka dni, należy zgłosić się do lekarza, który zaleci odpowiednie leczenie.

Produkt zawiera sacharozę. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować leku. Również ze względu na zawartość cukru tabletki do ssania Chlorchinaldin O SMAKU CZARNEJ PORZECZKI mogą wpływać szkodliwie na zęby.


Chlorchinaldin O SMAKU CZARNEJ PORZECZKI a inne leki:
Związki metali i jodu osłabiają działanie chlorochinaldolu.


Chlorchinaldin O SMAKU CZARNEJ PORZECZKI w ciąży i w czasie karmienia piersią:
Produktu Chlorchinaldin O SMAKU CZARNEJ PORZECZKI nie stosować w okresie ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Ze względu na brak odpowiednich badań leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią.


Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:

Chlorchinaldin O SMAKU CZARNEJ PORZECZKI nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.


Działania niepożądane:

 • Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: podrażnienie błony śluzowej, świąd, objawy alergiczne.
 • Zaburzenia układu immunologicznego: objawy alergiczne (wysypka lub pokrzywka) u osób nadwrażliwych.

Częstość występowania działań niepożądanych jest nieznana, nie może być określona na podstawie dostępnych danych.


Przedawkowanie:

Dotychczas nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania. Ze względu na dawkę produktu oraz nieznaczne wchłanianie, prawdopodobieństwo przedawkowania jawnego klinicznie jest minimalne. Wyniki badań wskazują jednak, że chlorowcopochodne chinoliny, zwłaszcza stosowane w dużych dawkach i długotrwale, mogą być przyczyną podostrej neuropatii rdzeniowo-wzrokowej, charakteryzującej się zaburzeniami czucia, osłabieniem mięśniowym, bólami i zaburzeniami widzenia. Objawy często poprzedza uporczywa biegunka i bóle brzucha, a charakterystycznym objawem jest zielone zabarwienie moczu i języka. Postępowanie w przypadku przedawkowania obejmuje wywoływanie wymiotów i płukanie żołądka oraz leczenie objawowe.


Przechowywanie / Okres ważności:

 • Lek należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.
 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
 • Okres ważności preparatu wynosi 3 lata.

Opakowanie:
20 tabletek 

Podmiot odpowiedzialny:
PharmaSwiss Ceska Republika
Jankovcova 1569 / 2c
170 00 Praga 7
Republika Czeska


Wytwórca:

ICN Polfa Rzeszów S.A.
Ul. Przemysłowa 2
35 – 959 Rzeszów

Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego:
Bausch Health Poland sp. z o.o.
Ul. Przemysłowa 2
35 – 959 Rzeszów


Klauzula, jeśli apteka nie dodaje jej automatycznie:
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.3720111
20 Przedmioty

Opis

Lek
Tak
Nowy