Kategorie

Najczęściej kupowane

Biegunka to jeden z najpowszechniejszych i jednocześnie najbardziej dokuczliwych objawów problemów żołądkowo-jelitowych, a nawet stresu. Pojawia się często nagle, dlatego tak ważne jest mieć pod ręką leki na biegunkę, by w razie konieczności móc je szybko zastosować. Pamiętaj jednak, że jeśli biegunka jest objawem zatrucia organizmu, nie powinno się stosować leków zatrzymujących rozwolnienie - to naturalny, zdrowy i potrzebny mechanizm obronny Twojego ciała. Jeśli jednak trwa dłużej niż 2 dni, jest symptomem problemów o podłożu wirusowym czy bakteryjnym lub naprawdę nie możesz pozwolić sobie na pozostanie w domu, z pomocą przychodzą Ci sprawdzone tabletki na biegunkę bez recepty - czy jednak wszystkie są takie same?

Czym różnią się poszczególne typy leków na biegunkę

Przede wszystkim nie każdy produkt, który możesz stosować doraźnie w powstrzymaniu biegunki, jest lekiem - warto na to zwrócić uwagę. Poszczególne leki na biegunkę i preparaty pomagające Twojemu organizmowi uporać się z rozwolnieniem różnią się między sobą składem - inaczej będziesz leczyć biegunkę o podłożu bakteryjnym, a inaczej tę spowodowaną stresem i zbyt dużym wyrzutem kortyzolu oraz adrenaliny.

Tabletki na biegunkę bez recepty - w co zaopatrzyć domową apteczkę?

Jeśli podejrzewasz, że spożyłeś żywność zawierającą toksyny czy bakterie i to jest przyczyną Twojej biegunki, warto w pierwszej kolejności zastosować węgiel aktywowany w kapsułkach, który wspomaga metabolizm lipidów oraz wiązanie toksyn. Z kolei gdy podłożem rozwolnienia są problemy bakteryjne, przydadzą Ci się leki na biegunkę bez recepty takie jak Nifuroksazyd. Dobrym rozwiązaniem jest też działająca zarówno wiążąco, jak i przeciwbakteryjnie Smecta.

A co po biegunce? Wyposaż się w probiotyki, które poprawią stan Twojej flory jelitowej, np. Enterol, oraz elektrolity, dzięki którym uzupełnisz ewentualne braki soli mineralnych, np. elektrolity Orsalit o smaku malinowym.

Środki na biegunkę 

W kategorii 47 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 47 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 47 produktów