Smecta lek przeciwbiegunkowy x 10 saszetek
search
 • Smecta lek przeciwbiegunkowy x 10 saszetek

Smecta lek przeciwbiegunkowy x 10 saszetek

Smecta lek przeciwbiegunkowy.

Cena:
9,51 zł
Wysyłka w 24h
Produkt dostępny Ilość

 • Lek

Darmowa dostawa w zamówieniach od kwoty: 250 zł

 • Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł
 • Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł
 • Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł
Odbiór w punkcie poczty polskiej - 9,99zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Smecta® jest naturalnym związkiem glinokrzemianu, którego mikrocząsteczki mają strukturę warstwową oraz dużą lepkość. Te cechy odpowiadają za możliwość wchłaniania toksyn bakteryjnych i wirusowych oraz powlekania błony śluzowej przewodu pokarmowego zwiększając jej wytrzymałość na toksyny.

Smecta nie wchłania się z przewodu pokarmowego, wiąże wirusy i bakterie oraz ich toksyny a dzięki temu, iż nie hamuje naturalnego ruchu jelit szybko usuwa z organizmu drobnoustroje odpowiedzialne za powstanie biegunki.

Smecta jest stosowana we wszystkich grupach wiekowych, czyli dedykowana jest także dla dzieci.

Smecta nie barwi kału, co jest bardzo istotne w przypadku ewentualnej diagnostyki lekarskiej. Zmiana barwy stolca może być objawem niepokojących zmian w przewodzie pokarmowym. Przyjmowanie Smecty nie ma negatywnego wpływu na przeprowadzenie badania radiologicznego przewodu pokarmowego. Smecta jest bowiem przepuszczalna dla promieniowania rentgenowskiego (nie jest RTG-kontrastowa).

Na co pomaga Smecta?

Smecta na biegunkę jest preparatem niezmiernie pomocnym w terapii ostrej biegunki, a fakt ten poparty jest wiarygodnymi badaniami naukowymi. Skuteczność w leczeniu biegunki była już przedmiotem wielu prac, zwłaszcza w grupach pacjentów dorosłych. Badania przeprowadzone w grupach dzieci z ostrą biegunką dowodzą, że smektyn dwuoktanościenny (Smecta®) stosowany łącznie ze standardowym leczeniem u pacjentów do 18. roku życia chorych na ostrą biegunkę infekcyjną, skraca czas trwania biegunki i zwiększa szansę na wyleczenie już w 3. dniu leczenia.

Kiedy nie stosować leku Smecta

Leku nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem na diosmektyt lub którykolwiek z pozostałych składników, do których należą: glukoza jednowodna, sacharynian sodu, aromat waniliowy i aromat pomarańczowy.Unikalny sposób działania Smecty

Jak działa Smecta? Nie hamuje naturalnego ruchu jelit, tzw. pasażu jelitowego, w związku z tym nie opóźnia wydalania drobnoustrojów z przewodu pokarmowego, które są przyczyną biegunki.

Dzięki swojej specjalnej, warstwowej budowie Smecta wykazuje zdolność absorbcji (wiązania) toksyn, wirusów i bakterii. W konsekwencji przyczyny biegunki zostają usunięte z organizmu. Dodatkowo Smecta ma działanie mukoprotekcyjne (ochronne): powleka i chroni warstwę śluzową przewodu pokarmowego.Stosowanie leku Smecta:

 • skraca czas trwania biegunki,

 • zmniejsza liczbę stolców,

 • chroni błonę śluzową przewodu pokarmowego.

Ze względu na właściwości adsorpcyjne, Smecta może mieć niekorzystny wpływ na szybkość i (lub) stopień wchłaniania innych leków. Nie zaleca się podawania żadnych innych leków w połączeniu z lekiem Smecta. Inne leki można podawać 2 godziny przed podaniem lub 2 godziny po podaniu leku Smecta.Smecta jest lekiem, który można stosować u wszystkich grup wiekowych:

 • u niemowląt

 • u dzieci

 • u dorosłych

Ze względu na brak danych dotyczących stosowania leku u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Dla dorosłych

Smecta była przedmiotem badań klinicznych również w grupach pacjentów dorosłych, które potwierdziły skuteczność tego leku. Na ich podstawie określono średni czas powrotu do zdrowia, wyniósł on aż 53,8 godziny, czyli nieco powyżej dwóch dni.

Dla dzieci

Analiza wyników badań dowodzi, że Smecta stosowana łącznie ze standardowym leczeniem u dzieci z biegunką infekcyjną zwiększa o około 60% szansę na wyleczenie w 3. dniu choroby oraz skraca czas trwania biegunki średnio o 24 godziny, nie wpływa natomiast na objętość oddawanego stolca. Smecta® nie wchłania się z przewodu pokarmowego, wobec tego jest wydalana z kałem. Nie barwi stolca, przez co pozwala na obserwację charakteru wypróżnień, jego konsystencji i koloru, co jest bardzo istotne dla diagnostyki.Jak stosować lek Smecta?

Dawkowanie leku Smecta bez recepty: Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Na początku leczenia, w przypadku ostrej biegunki, zarówno u dorosłych jak i u dzieci, można podwoić dawkę dobową.

Lek Smecta najczęściej stosuje się:

Dla dorosłych:

 • 3 saszetki na dobę

 • Zawartość saszetki należy rozpuścić w połowie szklanki wody. Zaleca się podawanie leku miedzy posiłkami.

Dla dzieci:
Dawkowanie leku u dzieci powinno być wcześniej skonsultowane z lekarzem

 • Dzieci w wieku poniżej 1 roku: 1 saszetka na dobę

 • Dzieci w wieku od 1 do 2 lat: 1 do 2 saszetek na dobę

 • Dzieci w wieku powyżej 2 lat: 2 do 3 saszetek na dobę

 • Zawartość każdej saszetki należy rozpuścić w 50 ml wody i podawać małymi porcjami w ciągu dnia.

Można też podawać po dokładnym wymieszaniu z półpłynnymi pokarmami: np. bulionem, przecierem z owoców lub jarzyn, gotowymi daniami w słoikach dla dzieci.

Czas trwania leczenia

Jeśli objawy nie ustąpią w ciągu 2-3 dni, oraz w przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.Dlaczego Smecta jest stosowana w biegunkach?

Smecta® jest stosowana w biegunkach ponieważ:

 • znacznie skraca czas trwania biegunki,

 • może być stosowana u niemowląt i małych dzieci,

 • badania potwierdzają jej skuteczność u dorosłych,

 • wiąże wirusty, bakterie i toksyny – przyczyny biegunki i wraz z nimi jest usuwana z organizmu,

 • powleka i chroni błonę śluzową przewodu pokarmowego,

 • jest wygodnie dawkowana.6150301
20 Przedmioty

Opis

Lek
Tak
Nowy