Kategorie

Nowy

Gynoxin Optima 200 mg 3 kapsułki dopochwowe

3317541

Gynoxin Optima 200 mg - Grzybicze zapalenie pochwy i sromu nazywane też drożdżycą pochwy i sromu.

Więcej szczegółów

 

Cena: 23,49 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazania:
Grzybicze zapalenie pochwy i sromu nazywane też drożdżycą pochwy i sromu.


Właściwości:

Pochodna imidazolu o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego. Działa bezpośrednio na błonę komórkową grzyba, poprzez hamowanie enzymów utleniających, prowadząc do kumulacji nadtlenków i obumarcia komórki grzyba. Działa grzybostatycznie i grzybobójczo na dermatofity (wszystkie z rodzaju Trichophyton, Microsporum) oraz drożdżaki (Candida albicans), dodatkowo hamuje wydzielanie przez nie kwaśnej proteinazy. Działa również przeciwbakteryjnie wobec bakterii Gram-dodatnich.

Składniki: 
Substancją czynną leku jest fentikonazol. 1 kapsułka dopochwowa, miękka zawiera 200 mg azotanu fentikonazolu.
Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: Triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, Krzemionka koloidalna, Żelatyna, Glicerol, Tytanu dwutlenek (E 171), Etylu parahydroksybenzoesan (E 215), Propylu parahydroksybenzoesan sodowy (E 217).

Sposób użycia:
Kapsułki dopochwowe leku Gynoxin Optima są przeznaczone wyłącznie do stosowania dopochwowego.  Nie należy przyjmować kapsułek dopochwowych doustnie. Zalecana dawka to 1 kapsułka dopochwowa, miękka stosowana raz na dobę przez trzy kolejne dni. Aplikować głęboko do pochwy wieczorem przed snem. 

Ważne informacje: 

  • Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

Przeciwwskazania:
U
czulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek Gynoxin Optima nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Opakowanie:
3 kapsułki dopochwowe


Podmiot odpowiedzialny:

RECORDATI INDUSTRIA CHIMICA E FARMACEUTICA S.P.A

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: