> Pozostałe środki bez recepty>Preparaty do higieny jamy ustnej>FOMUKAL Płyn do płukania jamy ustnej płyn 1 zestaw (2 butelki+2 butelki)

Kategorie

FOMUKAL Płyn do płukania jamy ustnej płyn 1 zestaw (2 butelki+2 butelki)

Cena: 75,99 zł

Koszty wysyłki:

Darmowa dostawa w zamówieniach
od kwoty: 250 zł

Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł

Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł

Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł

Kurier DPD - płatność online - 15,99 zł

Kurier DPD - pobranie - 18,99 zł

Specjalistyczny transport Poltraf - 14,99 zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

9075853

Wyrób medyczny Fomukal jest specjalistycznym płynem do płukania jamy ustnej, przeznaczonym dla pacjentów cierpiących z powodu bólu w jamie ustnej, zapalenia błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz z powodu suchości jamy ustnej.

 

Więcej informacji

Fomukal jest wyrobem medycznym, który w oryginalnym opakowaniu znajduje się w dwóch butelkach. Pierwsza z nich zawiera jony wapnia, druga zaś jony fosforanowe. Połączenie tych płynów przed płukaniem jamy ustnej powoduje wysokie nasycenie roztworu, który oczyszcza śluzówkę jamy ustnej.

Związek jonów fosforanowych i wapniowych nie jest trwały, dlatego też nie należy przygotowywać zbyt dużych mieszanek z myślą o pozostawieniu "na później". Połączony z dwóch butelek roztwór jest aktywny przez około 30 minut i w tym czasie należy wykonać płukanie jamy ustnej.

Wskazania Fomukal płyn do płukania jamy ustnej

Zapalenie i suchość błony śluzowej jamy ustnej:

- łagodzi ból jamy ustnej

- łagodzi odczyn zapalny jamy ustnej

- mniej przerwanych terapii i hospitalizacji

- zmniejsza ryzyko zmian grzybiczych, bakteryjnych i wirusowych

- nawilża i oczyszcza śluzówkę

 
Stosowanie 

Jeśli w trakcie płukania jamy ustnej pacjent połknie płyn Fomukal nie dojdzie do działań niepożądanych.

Jak długo stosować płyn Fomukal?

Fomukal można stosować jeszcze przed planowaną chemioterapią lub radioterapią w celu przygotowania śluzówki na działanie terapii onkologicznej.

Można również rozpocząć stosowanie płynu Fomukal w trakcie terapii onkologicznej wraz z pojawieniem się objawów suchości w jamie ustnej lub zapalenia błony śluzowej jamy ustnej.
 

Nie ma również ograniczeń czasowych co do długości stosowania płynu Fomukal. Fomukal stosuje się przewlekle wspomagająco w profilaktyce i leczeniu zapalenia błony śluzowej jamy ustnej po radio i chemioterapii, w przewlekłej lub przejściowej suchości jamy ustnej oraz jako element codziennej higieny jamy ustnej.

 
Opakowanie płynu Fomukal do płukania jamy ustnej zawiera 4 butelki o pojemności 225ml każda, w sumie 900ml. Dwie z butelek, w kolorze przeźroczystym oznaczone Fomukal A zawierają jony wapnia. Dwie z butelek, w kolorze brązowym, oznaczone Fomukal B, zawierają jony fosforanowe. Roztwór do płukania jamy ustnej powstaje w wyniku połączenia 1:1 ilości płynów (15ml + 15ml) z butelki A i butelki B. Roztwór jaki powstaje po zmieszaniu obu płynów jest aktywny, wysokonasycony i działa przez około 30 minut. W tym czasie należy go zużyć.

 
Czy mogę przyjmować leki stosując płyn Fomukal?

Fomukal oczyszcza śluzówkę jamy ustnej ułatwiając lekom o działaniu miejscowym penetrację ran, owrzodzeń, zmian. Zatem jeśli lekarz zlecił zastosowanie specjalistycznych leków, płyn Fomukal należy zastosować przed ich aplikacją w obrębie jamy ustnej i dziąseł.

 Nie są znane również interakcje płynu Fomukal z powszechnie stosowanymi lekami.


Sposób użycia

 Za pomocą dołączonych kieliszków miarowych odmierzyć po 15 ml roztworu FOMUKAL A (butelka przeźroczysta) i 15 ml roztworu FOMUKAL B (butelka brązowa).

Odmierzone ilości roztworów wymieszać w czystej szklance.

 

 fokumal płyn do płukania

 Płukać dokładnie jamę ustną przez 1 minutę używając ½ części roztworu a następnie wypluć roztwór.

 Czynność powtórzyć, używając pozostałej ½ części roztworu i wypluć.

 Po użyciu płynu FOMUKAL opłukać kieliszki miarowe czystą wodą.

Podmiot odpowiedzialny:

 Vipharm S.A.

ul. A. i F. Radziwiłłów 9,

05-850 Ożarów Mazowiecki.

W Aptece Prima 24 można znaleźć także pasty do zębów.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii