FOMUKAL Płyn do płukania jamy ustnej płyn 1 zestaw (2 butelki+2 butelki)
search
  • FOMUKAL Płyn do płukania jamy ustnej płyn 1 zestaw (2 butelki+2 butelki)
  • FOMUKAL Płyn do płukania jamy ustnej płyn 1 zestaw (2 butelki+2 butelki)

FOMUKAL Płyn do płukania jamy ustnej płyn 1 zestaw (2 butelki+2 butelki)

Wyrób medyczny Fomukal jest specjalistycznym płynem do płukania jamy ustnej, przeznaczonym dla pacjentów cierpiących z powodu bólu w jamie ustnej, zapalenia błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz z powodu suchości jamy ustnej.

Cena:
75,99 zł
Wysyłka w 24h
Produkt dostępny Ilość

Darmowa dostawa w zamówieniach od kwoty: 250 zł

  • Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł
  • Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł
  • Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł
Odbiór w punkcie poczty polskiej - 9,99zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Fomukal jest wyrobem medycznym, który w oryginalnym opakowaniu znajduje się w dwóch butelkach. Pierwsza z nich zawiera jony wapnia, druga zaś jony fosforanowe. Połączenie tych płynów przed płukaniem jamy ustnej powoduje wysokie nasycenie roztworu, który oczyszcza śluzówkę jamy ustnej.

Związek jonów fosforanowych i wapniowych nie jest trwały, dlatego też nie należy przygotowywać zbyt dużych mieszanek z myślą o pozostawieniu "na później". Połączony z dwóch butelek roztwór jest aktywny przez około 30 minut i w tym czasie należy wykonać płukanie jamy ustnej.

Wskazania Fomukal płyn do płukania jamy ustnej

Zapalenie i suchość błony śluzowej jamy ustnej:

- łagodzi ból jamy ustnej

- łagodzi odczyn zapalny jamy ustnej

- mniej przerwanych terapii i hospitalizacji

- zmniejsza ryzyko zmian grzybiczych, bakteryjnych i wirusowych

- nawilża i oczyszcza śluzówkę

 
Stosowanie 

Jeśli w trakcie płukania jamy ustnej pacjent połknie płyn Fomukal nie dojdzie do działań niepożądanych.

Jak długo stosować płyn Fomukal?

Fomukal można stosować jeszcze przed planowaną chemioterapią lub radioterapią w celu przygotowania śluzówki na działanie terapii onkologicznej.

Można również rozpocząć stosowanie płynu Fomukal w trakcie terapii onkologicznej wraz z pojawieniem się objawów suchości w jamie ustnej lub zapalenia błony śluzowej jamy ustnej.
 

Nie ma również ograniczeń czasowych co do długości stosowania płynu Fomukal. Fomukal stosuje się przewlekle wspomagająco w profilaktyce i leczeniu zapalenia błony śluzowej jamy ustnej po radio i chemioterapii, w przewlekłej lub przejściowej suchości jamy ustnej oraz jako element codziennej higieny jamy ustnej.

 
Opakowanie płynu Fomukal do płukania jamy ustnej zawiera 4 butelki o pojemności 225ml każda, w sumie 900ml. Dwie z butelek, w kolorze przeźroczystym oznaczone Fomukal A zawierają jony wapnia. Dwie z butelek, w kolorze brązowym, oznaczone Fomukal B, zawierają jony fosforanowe. Roztwór do płukania jamy ustnej powstaje w wyniku połączenia 1:1 ilości płynów (15ml + 15ml) z butelki A i butelki B. Roztwór jaki powstaje po zmieszaniu obu płynów jest aktywny, wysokonasycony i działa przez około 30 minut. W tym czasie należy go zużyć.

 
Czy mogę przyjmować leki stosując płyn Fomukal?

Fomukal oczyszcza śluzówkę jamy ustnej ułatwiając lekom o działaniu miejscowym penetrację ran, owrzodzeń, zmian. Zatem jeśli lekarz zlecił zastosowanie specjalistycznych leków, płyn Fomukal należy zastosować przed ich aplikacją w obrębie jamy ustnej i dziąseł.

 Nie są znane również interakcje płynu Fomukal z powszechnie stosowanymi lekami.


Sposób użycia

 Za pomocą dołączonych kieliszków miarowych odmierzyć po 15 ml roztworu FOMUKAL A (butelka przeźroczysta) i 15 ml roztworu FOMUKAL B (butelka brązowa).

Odmierzone ilości roztworów wymieszać w czystej szklance.

 

 fokumal płyn do płukania

 Płukać dokładnie jamę ustną przez 1 minutę używając ½ części roztworu a następnie wypluć roztwór.

 Czynność powtórzyć, używając pozostałej ½ części roztworu i wypluć.

 Po użyciu płynu FOMUKAL opłukać kieliszki miarowe czystą wodą.

Podmiot odpowiedzialny:

 Vipharm S.A.

ul. A. i F. Radziwiłłów 9,

05-850 Ożarów Mazowiecki.

W Aptece Prima 24 można znaleźć także pasty do zębów.

9075853
20 Przedmioty

Opis

Lek
Nie
Nowy