Diather Test Helicobacter Pylori Domowy test do wykrywania zakażenia bakterią H. pylori 1 sztuka
search
  • Diather Test Helicobacter Pylori Domowy test do wykrywania zakażenia bakterią H. pylori 1 sztuka
  • Diather Test Helicobacter Pylori Domowy test do wykrywania zakażenia bakterią H. pylori 1 sztuka

Diather Test Helicobacter Pylori Domowy test do wykrywania zakażenia bakterią H. pylori 1 sztuka

Test jest przeznaczony do wykrywania zakażenia bakterią H. pylori, służy do określania obecności antygenów H. pylori w próbce kału. Wynik pozytywny testu wskazuje na obecność antygenów H. pylori w organizmie. Bakteria H. pylori jest główną przyczyną chorób żołądka i dwunastnicy takich jak zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, czy choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy.

Cena:
16,96 zł
Wysyłka w 24h
Produkt dostępny Ilość

Darmowa dostawa w zamówieniach od kwoty: 250 zł

  • Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł
  • Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł
  • Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł
Odbiór w punkcie poczty polskiej - 9,99zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Wskazania:

  • Choroba wrzodowa
  • Zgaga
  • Niestrawność
  • Wzdęcia

Zastosowanie:
TEST HELICOBACTER PYLORI jest domowym szybkim testem przeznaczonym do wykrywania zakażenia bakterią H. pylori, służy do wykrywania antygenów H. pylori w próbce kału. Zasada działania testu opiera się na reakcji antygen-przeciwciało. Naniesione na membranę testu, w procesie produkcji, przeciwciała monoklonalne anty - H. pylori reagują z antygenami bakterii H. pylori, obecnymi w badanym kale. Wynik testu odczytuje się w postaci barwnych linii na membranie kasety testowej w czasie 10 minut.


Właściwości:

Test jest przeznaczony do wykrywania zakażenia bakterią H. pylori, służy do określania obecności antygenów H. pylori w próbce kału. Wynik pozytywny testu wskazuje na obecność antygenów H. pylori w organizmie. Bakteria H. pylori jest główną przyczyną chorób żołądka i dwunastnicy takich jak zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, czy choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy.

Helicobacter pylori to mikroaerofilna, Gram-ujemna bakteria spiralna, której rezerwuarem jest człowiek. Jest ona główną przyczyną chorób żołądka i dwunastnicy (około 95% wrzodów dwunastnicy i 80% wrzodów żołądka). Do zakażenia dochodzi najczęściej drogą pokarmową. W Polsce częstość infekcji H. pylori oceniana jest na 70-80% dorosłej populacji. Zakażenie H. pylori jest przyczyną zapalenia błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, choroby wrzodowej oraz raka gruczołowego żołądka i chłoniaka typu MALT. TEST HELICOBACTER PYLORI jest domowym szybkim testem przeznaczonym do wykrywania zakażenia bakterią H. pylori, służy do wykrywania antygenów H. pylori w próbce kału. Zasada działania testu opiera się na reakcji antygen-przeciwciało. Naniesione na membranę testu, w procesie produkcji, przeciwciała monoklonalne anty - H. pylori reagują z antygenami bakterii H. pylori, obecnymi w badanym kale. Wynik testu odczytuje się w postaci barwnych linii na membranie kasety testowej w czasie 10 minut.

Sposób użycia:





Opakowanie:

  • 1 saszetka z testem kasetowym
  • 1 pojemnik z odczynnikiem oraz aplikatorem do pobierania próbki
  • 1 podkładka papierowa do pobrania próbki
  • Instrukcja użycia 

ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ POJAWIAJĄCE SIĘ PYTANIA

  1. JAK DZIAŁA TEST HELICOBACTER PYLORI?
    Test jest przeznaczony do wykrywania zakażenia bakterią H. pylori, służy do określania obecności antygenów H. pylori w próbce kału. Wynik pozytywny testu wskazuje na obecność antygenów H. pylori w organizmie. Bakteria H. pylori jest główną przyczyną chorób żołądka i dwunastnicy takich jak zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy czy choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy.
  2. KIEDY WYKONAĆ TEST?
    Zastosowanie kliniczne wykrywania zakażenia bakterią H. pylori jest przydatne w diagnozowaniu, leczeniu i monitorowaniu chorób żołądka i dwunastnicy. TEST HELICOBACTER PYLORI zaleca się wykonać u osób z dolegliwościami ze strony żołądka lub dwunastnicy oraz u osób z grupy ryzyka czy narażonych na tego typu dolegliwości. Test można wykonywać o dowolnej porze.
  3. NA CO ZWRÓCIĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ PODCZAS WYKONYWANIA TESTU?
    Uzyskane wyniki testu są zależne od przestrzegania wytycznych zawartych w instrukcji użycia.
    W przypadku gdy kaseta testowa ulegnie zamoczeniu lub zastosowano niewłaściwą ilość próbki kału lub próbki nakraplanej do okienka S kasety testowej, wynik badania może być nieprawidłowy. Test oparty jest na metodzie immunologicznej. Wyniki badania budzące niepokój, zaleca się skonsultować z lekarzem prowadzącym.
  4. CO OZNACZA RÓŻNICA W KOLORZE LUB INTENSYWNOŚCI LINII W OKIENKU ODCZYTU?
    Barwa i intensywność linii w polu testowym T nie mają znaczenia dla interpretacji wyniku. Linie powinny być jednorodne i dobrze widoczne. Test należy uznać za pozytywny niezależnie od intensywności barwy linii testowej
  5. DLACZEGO KONIECZNE JEST POJAWIENIE SIĘ BARWNEJ LINII W POLU KONTROLNYM C?
    Pojawienie się barwnej linii w polu kontrolnym C oznacza prawidłowo wykonany test oraz świadczy o wiarygodnym wyniku.
  6. JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU WYNIKU POZYTYWNEGO?
    Jeśli uzyskany wynik badania jest pozytywny, oznacza to, że wykryto antygeny H. pylori w próbce kału. Zaleca się konsultację z lekarzem prowadzącym w celu dalszej diagnostyki.
  7. JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU WYNIKU NEGATYWNEGO?
    Jeśli uzyskany wynik badania jest negatywny, oznacza to, że nie wykryto antygenów H. pylori w próbce kału. W przypadku wyniku negatywnego oraz współistniejących objawów ze strony układu pokarmowego zaleca się konsultację z lekarzem prowadzącym.

LITERATURA:
Marshall BJ, McGechie DB, Rogers PA, Glancy RJ (1985). Pyloric Campylobacter infection and gastroduodenal disease. Med. J. Australia, 142: 439-444.
Soll AH (1990). Pathogenesis of peptic ulcer and implications for therapy. New England J. Med., 322: 909-916.
Hazell SL, Borody TJ, Gal A, Lee A (1987). Campylobacter pyloridis gastritis I: Detection of urease as a marker of bacterial colonization and gastritis. Am. J. Gastroenterology, 82(4): 292-296.
Cutler AF (1996). Testing for Helicobacter pylori in clinical practice. Am j. Med., 100:35S-41S.
Anand BS, Raed AK, Malaty HM i wsp. (1996). Low point prevalence of peptic ulcer in normal individual with Helicobacter pylori infection. Am J Gastroenterol.,91:1112-1115.
Saito K; Arai K; Mori M; Kobayashi R, Ohki I. (2000). Effect of Helicobacter pylori eradication on malignant trasformation of gastric adenoma. Gastrointest. Endosc. 52, 27-32.
Dembińska-Kieć A, Naskalski JW., Solnica B (2017). Diagnostyka laboratoryjna z elementami biochemii klinicznej. 515-517

Dystrybutor:
DIATHER sp. z o.o sp.k.
ul. Twarda 1/14
00-114 Warszawa

9098317
20 Przedmioty

Opis

Lek
Nie
Nowy