-
Zdrowie
- Układ krążenia
- Układ nerwowy
- Układ mięśniowo-szkieletowy
- Alergia i katar sienny
-
Dermatologia
- Drogi moczowo-płciowe
- Oczy
- Ból
- Przeziębienie i grypa
-
Układ pokarmowy
- Układ odpornościowy
-
Witaminy i minerały
- Produkty dla diabetyków
- Nutrikosmetyki
- Seks i antykoncepcja
- Homeopatia
- Zdrowy tryb życia
- Dziecko
- Kosmetyki
-
Ciąża i macierzyństwo
- Higiena
-
Dla niego
-
Sprzęt i akcesoria medyczne
- Nasze marki
- Pomysł na Prezent
Atopowe zapalenie skóry
- Kategorie
- < Do poprzedniej kategorii
Filtruj według
Cena
Cena
-
7,00 zł - 95,00 zł
Dostępność
Dostępność
Producent
Producent
Lek
Lek
Jest 22 produktów.
Aktywne filtry
Objawy i przyczyny atopowego zapalenie skóry
Atopowe zapalenie skóry to choroba genetyczna. Do zapalenia skóry dochodzi najczęściej na skutek interakcji z alergenem. Do najpopularniejszych alergenów tego rodzaju należy chrom, lateks, niektóre kosmetyki, ale również substancje chemiczne czy promienie UV.
Atopowe zapalenie skóry może być także wywołane przez zakażenie bakteryjne lub wirusowe, ukąszenie owada, problemy z krążeniem krwi, ale też długotrwały stres i niedobory witamin.
Najczęstszymi objawami AZS jest:
- świąd,
- podrażniona skóra,
- czerwone plamki,
- suchość skóry,
- grudki, przypominające liszaj,
- swędzące wykwity.
Leki na atopowe zapalenie skóry
Na atopowe zapalenie skóry nie istnieje obecnie jedno skuteczne lekarstwo. Jednak możne łagodzić i maskować jej objawy. Odpowiednio szybko wykryta jest znacznie bardziej możliwa do wyleczenia.
Leki stosowane na to schorzenie najczęściej mają za zadanie łagodzić objawy swędzenia, pieczenia i nadmiernej wrażliwości skóry. W aptece takie preparaty dostępne są bez recepty, w formie maści i kremów.
Ponadto powszechnie stosowane przy atopowym zapaleniu skóry są emolienty. Ich zadaniem jest nawilżanie skóry, ochrona oraz bardzo delikatne kojenie pieczenia, podrażnień czy też swędzenia lub bólu To podstawowe środki, wykorzystywane przez chorych na atopowe zapalenie skóry.
Atopowe zapalenie skóry wymusza przestrzeganie określonych zasad higieny. Niewskazane jest także mycie mydłem, przebywanie w chlorowanej wodzie, gdyż może to źle wpłynąć na stan skóry chorego. Ważna ochrona przed słońcem, ale także wiatrem i mrozem.