Tanno Hermal roztwór do kąpieli i okładów 100 g
search
  • Tanno Hermal roztwór do kąpieli i okładów 100 g

Tanno Hermal roztwór do kąpieli i okładów 100 g

Roztwór do Kąpieli i Okładów Tanno-Hermal to wyrób medyczny, który zawiera skoncentrowany roztwór i może być stosowany jedynie po rozcieńczeniu w wodzie, do kąpieli (częściowych lub całego ciała), do przemywania lub do sporządzania okładów.

Cena:
16,17 zł
Wysyłka w 24h
Produkt dostępny Ilość

Darmowa dostawa w zamówieniach od kwoty: 250 zł

  • Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł
  • Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł
  • Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł
Odbiór w punkcie poczty polskiej - 9,99zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Roztwór do Kąpieli i Okładów Tanno-Hermal to wyrób medyczny, który zawiera skoncentrowany roztwór i może być stosowany jedynie po rozcieńczeniu w wodzie, do kąpieli (częściowych lub całego ciała), do przemywania lub do sporządzania okładów.

Skład

100 g Roztworu do Kąpieli i Okładów Tanno-Hermal zawiera 40 g syntetycznej taniny (garbninik).
Pozostałe składniki to: woda; sól sodowa dodecylopoli(oksyetyleno)-2-wodorosiarczanu; siarczan sodu; substancja zapachowa.

Działanie

Roztwór do Kąpieli i Okładów Tanno-Hermal dzięki działaniu ściągającemu zawartej w nim syntetycznej taniny wzmacnia barierę naskórkową. Sączące, objęte stanem zapalnym zmiany skórne zostają osuszone, a na ich powierzchni powstaje ochronny film. Wysuszenie objętych stanem zapalnym, sączących obszarów skóry oraz związane z tym tworzenie się strupów, pozbawia bakterie i grzyby pożywienia, co przyczynia się do zahamowania dalszego rozprzestrzeniania się zakażenia skóry. Dodatkowym efektem wysuszania i skutkiem działania bariery ochronnej tworzonej przez wyrób medyczny jest zmniejszenie świądu i złagodzenie podrażnień skóry. Tym samym Roztwór do Kąpieli i Okładów Tanno-Hermal chroni barierę skórną, umożliwiając jej regenerację.
Dobroczynny wpływ tanin na skórę jest znany od dziesięcioleci. Powszechnie stosowano kąpiele z korą dębu, okłady z borówek czy czarnej herbaty.
Taniny o zróżnicowanym składzie występują powszechnie w różnego rodzaju korach i liściach.
Roztwór do Kąpieli i Okładów Tanno-Hermal zawiera syntetyczną taninę, która cechuje się dużą trwałością i nie pozostawia plam.
Roztwór do Kąpieli i Okładów Tanno-Hermal może być zalecany w szczególności pacjentom preferującym formę kąpieli.

Wskazania

Roztwór do Kąpieli i Okładów Tanno-Hermal stosuje się w celu wzmocnienia bariery naskórkowej w zapalnych i sączących, powierzchownych zmianach skórnych, z towarzyszącym świądem, między innymi takich jak atopowe zapalenie skóry czy wyprysk dłoni.
Roztwór do Kąpieli i Okładów Tanno-Hermal szczególnie poleca się do pielęgnacji okolic skóry w trudno dostępnych miejscach, jak na przykład okolice narządów płciowych, odbytu, fałdów skórnych, przestrzeni między palcami oraz w celu ochrony skóry znajdującej się pod pieluszką.
Roztwór do Kąpieli i Okładów Tanno-Hermal stosowany jest także jako środek wspomagający w przypadku nadmiernego pocenia rąk, stóp i ciała (hyperhidrosis).

Sposób użycia wyrobu medycznego

Roztwór do Kąpieli i Okładów Tanno-Hermal może być używany tylko po rozcieńczeniu.
Roztwór do Kąpieli i Okładów Tanno-Hermal może być używany w rozcieńczeniach w proporcjach od 1:1 do 1:5. Roztwór rozpuszcza się dobrze w ciepłej wodzie..
Okłady powinno się wykonywać kilka razy dziennie.
Kąpiele (częściowe lub całego ciała) powinno się stosować początkowo raz dziennie, zaś następnie po zaobserwowaniu wyraźnej poprawy dwa do trzech razy tygodniowo.
Temperatura kąpieli powinna wynosić ok 32-35 st. C, a kąpiel powinna trwać około 10-15 minut.
Kąpiele częściowe, przemywanie, okłady
5 litrów wody + 5 ml Roztworu do Kąpieli i Okładów Tanno-Hermal (1/3 miarki w zakrętce) co odpowiada rozcieńczeniu 1:1.
Kąpiel dla dziecka
25 litrów wody + 5 ml Roztworu do Kąpieli i Okładów Tanno-Hermal (1/3 miarki w zakrętce) odpowiada rozcieńczeniu 1:5.
Kąpiele całego ciała
150 litrów wody + 30 ml Roztworu do Kąpieli i Okładów Tanno-Hermal (2 miarki w zakrętce) odpowiada rozcieńczeniu 1:5.

Do kąpieli i okładów z zastosowaniem Roztworu do Kąpieli i Okładów Tanno-Hermal nie należy dodawać żadnych innych produktów.
Nie należy stosować jednocześnie z mydłem.

Roztwór do Kąpieli i Okładów Tanno-Hermal stosuje się do momentu zagojenia zmienionych powierzchni skóry. Nie ma żadnych ograniczeń czasowych.
Jeśli objawy nie ulegną poprawie lub pogorszą się w ciągu 1-2 tygodni stosowania wyrobu, należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

  • Roztworu do Kąpieli i Okładów Tanno-Hermal nie należy stosować w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na syntetyczną taninę lub na jakikolwiek inny składnik wyrobu.

  • Niezależnie od składników występujących w Roztworze do Kąpieli i Okładów Tanno-Hermal, gorących kąpieli całego ciała nie zaleca się osobom cierpiącym na poważne choroby serca, układu krążenia, nadciśnienie tętnicze i(lub) choroby z występującą gorączką.9075197
20 Przedmioty

Opis

Lek
Nie
Nowy