Kategorie

Dulcosoft syrop 250 ml

9088758

DulcoSoft Syrop to wyrób medyczny przeznaczony dla dzieci od 2. roku życia i osób dorosłych wskazany do stosowania  w objawowym leczeniu zaparć oraz zmiękczaniu twardych mas kałowych. Nadaje się również do stosowania w przypadku ostrych i przewlekłych zaparć.


Więcej szczegółów

 

Cena: 28,29 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazania:
DulcoSoft Syrop to wyrób medyczny przeznaczony dla dzieci od 2. roku życia i osób dorosłych wskazany do stosowania  w objawowym leczeniu zaparć oraz zmiękczaniu twardych mas kałowych. Nadaje się również do stosowania w przypadku ostrych i przewlekłych zaparć.

Właściwości:
DulcoSoft to roztwór doustny o neutralnym  smaku do rozpuszczania w dowolnym napoju. Poprawia komfort wypróżnień i działa regulacyjnie na pracę jelit. Wykazuje osmotyczne działanie przeczyszczające, a jego głównym składnikiem jest makrogol 4000. Dzięki wysokiej zdolności wiązania wody służy on jako jej nośnik i bezpośrednio transportuje ją do okrężnicy. Syrop zmiekcza twarde masy kałowe co skutkuje nasileniem perystaltyki jelitowej i ułatwia wypróżnianie. Wywiera swe działanie w sposób czysto fizyczny: nie jest wchłaniany przez organizm i ulega wydaleniu wraz z kałem w niezmnienionej postaci. Jego skuteczność nie maleje przy dłuższym stosowaniu. Zazwyczaj zaczyna działać po 1-3 dniach stosowania. Jest wolny od zawartości cukru i glutenu. Może być bezpiecznie stosowany u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, u osób chorych na cukrzycę czy pacjentów stosujących dietę niskosodową.


Skład:
10 ml roztworu zawiera 5 g makrogolu 4000.
pozostałe składiki: sorbinian potasu (środek konserwujący), makrogol 400, kwas cytrynowy, woda oczyszczona

Stosowanie:
Stosowanie DulcoSoft u dzieci w wieku poniżej 8. roku życia powinno być nadzorowane przez lekarza.

  • Dzieci od 2 do 3 lat: 8-16 ml
  • Dzieci od 4 do 7 lat: 16-32 ml
  • Dorośli i dzieci powyżej 8. roku życia: 20 -40 ml

Dawkę nalezy odmierzyć przy użyciu miarki dołączonej do opakowania.
Najlepiej dostosowaną odpowiednio dawkę przyjmować rano w postaci pojedynczej dawki.
Syrop można zmieszać z dowolnie wybranym napojem, np. ze szklanką wody, soku czy herbaty.

Ważne informacje:
DulcoSoft jest przeciwwskazany w przypadku uczulenia na którykolwiek jego składnik.
Syrop należy przechowywać w temperaturze pokojowej i w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Zużyć w ciągu 6 tygodni od otwarcia butelki.

Opakowanie: 
250 ml

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii