Dicopeg Si 10 saszetek po 15g
search
  • Dicopeg Si 10 saszetek po 15g

Dicopeg Si 10 saszetek po 15g

Dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia w przypadku objawowego leczenia zaparć.

Cena:
33,99 zł
Wysyłka w 24h
Produkt dostępny Ilość

Darmowa dostawa w zamówieniach od kwoty: 250 zł

  • Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł
  • Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł
  • Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł
Odbiór w punkcie poczty polskiej - 9,99zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Wskazania Dicopeg Si:

To wyrób medyczny w proszku przeznaczony do stosowania w objawowym leczeniu zaparć. Produkt zawiera w swym składzie makrogol oraz symetykon, dzięki czemu ułatwia zarówno wydalanie kału jak i eliminację gazów, zmniejszając wzdęcia.
Dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.
Nie zawiera glutenu.

Właściwości:

Działanie wyrobu medycznego Dicopeg SI opiera się na właściwościach dwóch substancji – makrogolu i symetykonu. Pierwszy składnik to rozpuszczalny w wodzie polimer zdolny do wiązania wody, zatrzymując ją w stolcu. Poprzez pobudzenie ruchu robaczkowego jelit (perystaltyki) przyspiesza pasaż jelitowy i ułatwia wydalanie kału. Makrogol nie wchłania się z przewodu pokarmowego ani nie jest w nim metabolizowany. Przyjmowany z płynem we wskazanych dawkach nie zaburza równowagi wodno-elektrolitowej. Z kolei symetykon działa poprzez zmniejszenie napięcia powierzchniowego pęcherzyków gazu w przewodzie pokarmowym, ułatwiając ich eliminację.

Skład:

Makrogol, dwutlenek krzemu, symetykon, sukraloza. 

Dawkowanie:

Zawartość saszetki rozpuścić w wodzie lub innym płynie (180 ml na jedną saszetkę) i natychmiast spożyć.
Dawkę najmniejszą (1 saszetka) zaleca się przyjmować rano. Większe dawki należy podzielić na porcje przyjmowane rano i wieczorem.

Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia (>43 kg):
1-3 saszetki dziennie.

Dawkę powinno się modyfikować (zmniejszać lub zwiększać) w zależności od indywidualnej reakcji na leczenie, w taki sposób aby umożliwić wypróżnianie miękkich stolców.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować preparatu w przypadku:

  • nadwrażliwości na makrogol lub inny składnik preparatu;
  • perforacji, niedrożności lub zwężenia jelit;
  • porażennej niedrożności jelit;
  • poważnych chorób zapalnych jelit (np. Choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ostre rozdęcie okrężnicy).

Przeciwwskazaniem do stosowania wyrobu są również: ostre bóle brzucha zlokalizowane w jamie brzusznej, bóle brzucha nieznanego pochodzenia, nudności, wymioty, krwawienia z odbytnicy nieznanego pochodzenia, ciężkie odwodnienie.

Opakowanie:

10 saszetek po 15g 

Vitis Pharma
9106547
17 Przedmioty