Kategorie

Najczęściej kupowane

Katar to wyjątkowo męcząca dolegliwość, która dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych, i to nawet poza największym sezonem grypowym. U jego źródła mogą leżeć bardzo różne przyczyny: od przeziębienia, przez poważniejsze infekcje wirusowe i bakteryjne, aż po alergie, szczególnie te oddechowe. Jeśli krople do nosa nie odpowiadają Ci swoją formą i potrzebujesz innego sposobu na oczyszczenie śluzówki, spray na katar może okazać się rozwiązaniem dopasowanym do Twoich potrzeb. Jak działa spray do nosa na cieknący katar i dla kogo sprawdzi się idealnie?

Spray na katar i zatoki - ulga dzięki oczyszczeniu górnych dróg oddechowych

Aerozol do nosa na katar to szczególnie praktyczne rozwiązanie dla wszystkich alergików. W przeciwieństwie do kropli pozwala na zaaplikowanie do nosa większej ilości płynu o odpowiednim składzie, co z kolei umożliwia dokładne wyczyszczenie śluzówki z zabrudzeń, pyłków i alergenów. Na rynku można znaleźć produkty specjalnie dedykowane alergikom, np. Otrivin Allergy, które dzięki substancjom czynnym (np. fenylefryna zmniejszająca przekrwienie błony śluzowej nosa czy maleinian dimetyndenu hamujący działanie histaminy odpowiadającej za reakcje alergiczne) poprawiają samopoczucie alergików.

Z kolei spray do nosa na katar taki jak Otrivin katar i zatoki wesprze oczyszczanie organizmu w zapaleniu zatok, a Srebro koloidalne Ag 10 dodatkowo nawilży śluzówkę i przyspieszy usuwanie wydzieliny z zatok.

Co dla najmłodszych?

Jeśli szukasz sprayu na katar dla dzieci, możesz skorzystać z jednej z dostępnych na rynku alternatyw dla preparatów dla dorosłych (np. Sudafed XyloSpray dla dzieci, Otrivin dla dzieci) albo postawić na sprawdzone rozwiązanie, jakim jest woda morska. To spray do nosa na katar dla niemowląt, który można stosować nawet u najmłodszych. Tego rodzaju fizjologiczny roztwór chlorku sodu służy do pielęgnacji i nawilżania błony śluzowej nosa dziecka, jednocześnie wspierając jego oczyszczanie (także z alergenów) i udrażnianie. Możesz wybierać spośród różnych rodzajów wód morskich, w tym różnych rodzajów preparatów (izotoniczny Sterimar lub hipertoniczny Marimer) w zależności od potrzeb.

Spraye i Aerozole na katar 

W kategorii 73 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 73 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 73 produktów