Kategorie

Najczęściej kupowane

Co wywołuje katar?

Katar jest męczący, czasem może powodować ból, a także kilka innych związanych z nim nieprzyjemnych dolegliwości. Zdarza się, że katar mija samoistnie, jednak jeżeli wydzielina z nosa staje się uciążliwa, można zastosować spray na katar. Pojawienie się kataru w pierwszej kolejności kojarzy nam się z objawem przeziębienia. W rzeczywistości przyczyn kataru może być wiele, gdyż mogą wywoływać go różne czynniki. Może to być katar wywołany przez:

  •        jednorazowe podrażnienia, który spowodowany jest nasiloną ilość kurzu, pyłu, a nawet produkty spożywcze podczas przyrządzania jedzenia. W takim wypadku objawy samoczynnie miną, kiedy śluzówka nosa pozbędzie się zanieczyszczeń.
  •        alergie - wtedy śluzówka nosa reaguje na konkretne alergeny i objawy nasilają się w momencie, kiedy organizm ma większy kontakt z substancją podrażniającą. Uczulać może kurz i roztocza, katar nasila się podczas sprzątania lub pylące trawy i drzewa, tu objawy nasilają się podczas przebywania na zewnątrz. Wtedy warto zastosować preparat na katar alergiczny, które nie tylko powstrzymają nadmierną produkcję wydzieliny w nosie, ale i złagodzą pozostałe reakcje alergiczne.
  •        Pozostałymi źródłami kataru będą infekcja i przeziębienie. W takim wypadku należy zastosować odpowiednio dostosowany do objawów aerozol na katar.

Produkty na katar

Aerozole do nosa na katar pozwala na zaaplikowanie do nosa większej ilości płynu o odpowiednim składzie, co z kolei umożliwia dokładne wyczyszczenie śluzówki z zabrudzeń, pyłków i alergenów.

Doskonale się sprawdzi również u dzieci i niemowląt, którym podanie produktu na katar w kapsułkach lub tabletkach jest utrudnione.

Spraye do nosa na katar:

  •         mają działanie oczyszczające,
  •         są bezpieczne nawet podczas zapalenia zatok,
  •         nawilżają śluzówkę i przyspieszają usuwanie wydzieliny.

Spraye i Aerozole na katar 

W kategorii 63 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 63 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 63 produktów