Kategorie

Nowy

Paracetamol Biofarm 500mg 20 tabletek

6067221

Paracetamol Biofarm 500mg - Bóle głowy, migreny, bóle reumatyczne, bóle stawowe, bóle mięśniowe, bóle kostne: bóle kręgosłupa, nerwobóle, bóle menstruacyjne, bóle zębów.

Więcej szczegółów

 

Cena: 5,59 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazania:
Bóle głowy, migreny, bóle reumatyczne, bóle stawowe, bóle mięśniowe, bóle kostne: bóle kręgosłupa, nerwobóle, bóle menstruacyjne, bóle zębów.


Właściwości:

Paracetamol Biofarm lek, którego substancją czynną  jest paracetamol. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, nie powodując przy tym podrażnienia żołądka.


Składniki:

1 tabletka zawiera paracetamol 500mg (substancja czynna), pozostałe składniki to: skrobia żelowana, krospowidonpowidon, kwas stearynowy, magnezu stearynian.


Sposób użycia:

  • Dorośli i młodzież od 12 lat: jednorazowo 1 do 2 tabletek, w utrzymującym się bólu 1 do 2 tabletek 2 do 4 razy na dobę nie częściej niż co 4 godziny. W bólach nowotworowych 10mg/kg mc/dawkę co 4 godziny zwykle w połączeniu z innymi lekami przeciwbólowymi o innym mechanizmie działania. Maksymalna dopuszczalna dawka dobowa 8 tabletek. Lek należy połknąć, popijając niewielką ilością wody.
  • Dzieci w wieku 6-12 lat: należy podawać połowę dawki przewidzianej dla osób dorosłych z zachowaniem większych odstępów czasu pomiędzy dawkami. Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 6 lat bez porozumienia z lekarzem.
  • Dzieciom w wieku od 3 miesięcy do 6 lat: można podawać paracetamol, stosując go w ilości 10mg/kg mc/dawkę. W odstępach nie mniejszych niż 6 godzin.

Ważne informacje:

  • Przechowywać lek w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Nie należy stosować leku paracetamol Biofarm jednocześnie z lekami zawierającymi paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania i ciężkich działań niepożądanych.
  • Nie wolno przekraczać maksymalnej dawki dobowej paracetamolu.
  • Przyjmowanie w większej dawki paracetamolu może spowodować ciężkie uszkodzenia wątroby.
  • Przed rozpoczęciem stosowania leku Paracetamol Biofarm należy omówić to z lekarzem, jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek, zaburzenia czynności wątroby (łagodne do umiarkowanych), niedobór dehydrogenezy glukozo-6-fosforanowej, jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy, gdyż wtedy jest większe ryzyko uczulenia również na paracetamol.
  • Podczas stosowania Paracetamolu nie należy pić alkoholu, gdyż może to spowodować uszkodzenie wątroby. Szczególne ryzyko istnieje u osób głodzonych, regularnie pijących alkohol i u pacjentów z chorobą alkoholową wątroby bez marskości.
  • Nie stosować dłużej niż przez 3 dni bez porozumienia z lekarzem. W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
  • Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować, w szczególności: inhibitory monoaminooksydazy (MAO) stosowane w depresji, chorobie Parkinsona. Metoklopramid i domperydonkolestyramina, leki, które mogą zaburzać czynności wątroby, takie jak: leki nasenne, przeciwpadaczkowe np. fenobarbital, fenytoinakarbamezapinaryfampicyna (antybiotyk), probenecyd, stosowany w leczeniu dny moczanowej, doustne leki przeciwzakrzepowe, gdyż paracetamol nasila działanie tych leków, co zwiększa ryzyko krwawień. Slicylamid (stosowany w gorączce, łagodnym bólu), gdyż może opóźniać wydalanie paracetamolu z organizmu. Inne leki przeciwzapalne i przeciwbólowe (np. ibuprofen, kwas acetylosalicylowy). Kofeina, ponieważ nasila działanie paracetamolu.

Przeciwwskazania:

  • Uczulenie na paracetamol lub którykolwiek ze składników leku,
  • Jeśli u pacjenta występuje ciężkie zaburzenie czynności wątroby, ciężkie zaburzenia czynności nerek, jeśli u pacjenta występuje choroba alkoholowa.

Działania niepożądane:

  • Rzadko: złe samopoczucie, niedociśnienie, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych.
  • Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości-ciężkie reakcje alergiczne wymagające przerwania leczenia, zaburzenia krwi.

Opakowanie:
20 tabletek 

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii