> Preparaty na przeziębienie>Środki na katar i higiena nosa

Kategorie

Najczęściej kupowane

Leki na zatoki bez recepty

Zatoki stanowią przestrzenie ulokowane w kościach twarzy. Jeśli są zdrowe, wówczas są wypełnione powietrzem, a błona znajdująca się wewnątrz wytwarza wydzielinę o rzadkiej konsystencji. Niestety ich położenie oraz ciągły kontakt ze wdychanym powietrzem to ryzyko infekcji. W takiej sytuacji mogą sprawdzić się leki na katar bez recepty. Jak dokładnie działają takie preparaty oraz kiedy je stosować?

Kiedy sięgnąć po leki na zatoki bez recepty?

Nieprzyjemne uczucie zatkanych zatok oraz nosa, katar, a także uczucie rozpierania skroni to częste symptomy chorobowe. W takiej sytuacji warto działać od razu. Pomocne mogą być krople na zatoki i tabletki na katar, których składy zostały dobrane tak, aby działać przeciwzapalnie oraz przeciwuczuleniowo. Okazuje się, że preparaty w formie kropli to rozwiązanie także dla tych osób, które spędzają dużo czasu w pomieszczeniach z niską wilgotnością powietrza. Dzięki nim można lepiej nawilżyć śluzówkę i tym samym zminimalizować ryzyko stanu zapalnego.

Co zawierają tabletki na katar bez recepty?

Jeśli chodzi o składy takich preparatów, to bardzo często są to substancje o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwzapalnym, czyli po prostu leki przeciwbólowe zazwyczaj z paracetamolem lub ibuprofenem. Działanie wspomagające mają także inne składniki, w tym m.in. pseudoefedryna. Ta ostatnia ma na celu zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej w nosie, często więc można znaleźć ją w tabletkach na katar i zatoki.

Podobne działanie ma fenylefryna. Należy jednak pamiętać o przeciwwskazaniach do jej stosowania. To m.in. choroby serca, a także jaskra i cukrzyca. Informacje o przeciwwskazaniach zawsze dostępne są jednak na ulotce dołączonej do preparatu, z którą należy się dokładnie zapoznać.

Środki na katar i higiena nosa 

W kategorii 157 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 157 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 157 produktów