> Pozostałe środki bez recepty>Preparaty na alergię

Kategorie

Najczęściej kupowane

Nadejście wiosny równa się dla Ciebie z rosnącym dyskomfortem pod postacią nieustannie łzawiących, zaczerwienionych oczu, swędzącej skóry, napuchniętego gardła i uporczywego, cieknącego kataru? Alergia potrafi przysporzyć wiele problemów osobom, które się z nią zmagają - na szczęście w aptekach można znaleźć leki na alergie bez recepty, które ...

Nadejście wiosny równa się dla Ciebie z rosnącym dyskomfortem pod postacią nieustannie łzawiących, zaczerwienionych oczu, swędzącej skóry, napuchniętego gardła i uporczywego, cieknącego kataru? Alergia potrafi przysporzyć wiele problemów osobom, które się z nią zmagają - na szczęście w aptekach można znaleźć leki na alergie bez recepty, które pomogą zarówno doraźnie, jak i stosowane regularnie w okresie wzmożonego pylenia czy ekspozycji na alergeny. O czym powinien pamiętać każdy alergik?

Leki na alergie - jakie warto stosować?

Jakie są typy leków na alergię i kiedy powinno się je stosować? Z szerokiej oferty masz do wyboru między innymi wszelkiego rodzaju krople i aerozole, a także tabletki, kapsułki, proszki, syropy czy wreszcie musujące preparaty, takie jak Calcium z kwercetyną

Najczęściej środki stosowane w niwelowaniu skutków alergii zawierają składniki o charakterze antyhistaminowym, przeciwdziałające stanom zapalnym powstającym w organizmie w kontakcie z alergenami. Można tu wyróżnić leki I i II generacji. Leki na alergię I generacji, choć często równie skuteczne, silniej oddziałują m.in. na ośrodkowy układ nerwowy, powodując dokuczliwe skutki uboczne (m.in. zawroty głowy, senność). Zaliczamy do nich leki oparte o działanie takich substancji jak:

 • difenhydramina,
 • klemastyna,
 • prometazyna,
 • hydroksyzyna,
 • ketotifen. 

Dobre leki na alergię drugiej generacji są dużo bardziej popularne, dlatego to głównie je znajdziesz współcześnie w aptekach. Do tej kategorii zaliczamy preparaty oparte o substancje takie jak:

Alergia a droga podania leku

Pamiętaj, że sposób przyjmowania leków na alergię zależy od tego, jakie masz objawy, oraz co zalecił Ci lekarz. Co ważne: nigdy nie zaczynaj ani nie przerywaj leczenia na własną rękę - wszystkie decyzje konsultuj ze swoim lekarzem rodzinnym (jeśli mowa o lekkich alergiach sezonowych) lub alergologiem.

Leki na alergię i preparaty pozwalające niwelować jej objawy mogą być podawane:

 • doustnie - w formie tabletek takich jak Flonidan Control;
 • do oczu - jako krople na łzawienie i zaczerwienienie oka, np. Allergocrom;
 • na skórę - kremy, maści na uczulenia miejscowe i leczenie objawowe pokrzywki czy wysypek;
 • do nosa - krople czy spraye pomagające oczyścić nos albo zatoki, np. Marimer Baby;
 • w formie zastrzyków - stosowane w odpowiedzi na ostrą reakcję alergiczną, np. wstrząs anafilaktyczny;
 • na tkaniny - np. Allergoff aerozol, który stosuje się u osób uczulonych na roztocza.
Więcej

Preparaty na alergię 

W kategorii 47 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 47 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 47 produktów