Kategorie

Nowy

Momester Nasal aerozol do nosa 0,05mg zawiesina 60 dawek

3472062

Momester Nasal aerozol do nosa 0,05mg zawiesina - Leczenie objawów kataru siennego (zwanego także sezonowym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa) i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u osób dorosłych i dzieci w wieku 6 lat i starszych. Pronasal jest także stosowany w leczeniu polipów nosa u osób dorosłych.

Więcej szczegółów

 

Cena: 19,18 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazania:
Leczenie objawów kataru siennego (zwanego także sezonowym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa) i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u osób dorosłych i dzieci w wieku 6 lat i starszych. Pronasal jest także stosowany w leczeniu polipów nosa u osób dorosłych.

Właściwości:
Lek ma działanie leczenie objawów, uprzednio zdiagnozowanego przez lekarza, sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.


Składniki:

1ml roztworu zawiera: 50 mikrogramom mometazonu furoinianu; substancje pomocnicze: benzalkoniowy chlorek, roztwór; glicerol; polisorbat 80; celuloza mikrokrystaliczna; karmeloza sodowa; kwas cytrynowy jednowodny; sodu cytrynian; woda oczyszczona.

Sposób użycia:
Dorośli: zwykle 2 rozpylenia do każdego otworu nosowego po uzyskaniu poprawy dawkę można zmniejszyć do 1 rozpylenia do każdego otworu nosowego. W razie potrzeby dawkę można zwiększyć pod nadzorem lekarskim do dawki maksymalnie (4 rozpylenia do każdego otworu nosowego); po uzyskaniu poprawy dawkę należy zmniejszyć. W przypadku, gdy pacjent zapomniał zastosować aerozol do nosa o zwykłej porze, powinien przyjąć lek od razu, jak sobie o tym przypomni, a następnie kontynuować leczenie stosując lek o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Ważne informacje:

  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przeciwwskazania:

  • Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
  • Jeśli u pacjenta występuje obecnie lub występowała kiedykolwiek w przeszłości gruźlica, występuje jakiekolwiek inne zakażenie, przyjmuje inne kortykosteroidy w postaci doustnej lub zastrzyków, występuje mukowiscydoza.
  • Jeśli układ odpornościowy pacjenta nie funkcjonuje prawidłowo (występują trudności w zwalczaniu zakażenia) i pacjent miał kontakt z osobą chorą na odrę lub ospę wietrzną. Należy unikać kontaktu z osobami, u których występują te zakażenia.
  • Jeśli u pacjenta występuje zakażenie nosa lub gardła, stosowany przez 1 miesiąc bez konsultacji z lekarzem, długotrwałe podrażnienie nosa lub gardła. Jeśli pacjent ma uczulenie na mometazonu furoinian lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, występuje niewyleczone zakażenie nosa.
  • Stosowanie leku Momester Nasal w czasie niewyleczonego zakażenia w obrębie jamy nosowej, np. opryszczki może spowodować zaostrzenie objawów zakażenia.
  • Zanim zastosuje się aerozol do nosa, należy poczekać do czasu wyleczenia zakażenia, niedawno miał zabieg chirurgiczny w obrębie nosa lub uraz nosa.
  • Nie należy stosować aerozolu do nosa, aż do czasu zagojenia się ran.

Opakowanie:
60 dawek

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii