-
Zdrowie
- Układ krążenia
- Układ nerwowy
- Układ mięśniowo-szkieletowy
- Alergia i katar sienny
-
Dermatologia
- Drogi moczowo-płciowe
- Oczy
- Ból
- Przeziębienie i grypa
-
Układ pokarmowy
- Układ odpornościowy
-
Witaminy i minerały
- Produkty dla diabetyków
- Nutrikosmetyki
- Seks i antykoncepcja
- Homeopatia
- Zdrowy tryb życia
- Dziecko
- Kosmetyki
-
Ciąża i macierzyństwo
- Higiena
-
Dla niego
-
Sprzęt i akcesoria medyczne
- Nasze marki
- Pomysł na Prezent
Katar sienny
- Kategorie
- < Do poprzedniej kategorii
Filtruj według
Cena
Cena
-
7,00 zł - 43,00 zł
Producent
Producent
Lek
Lek
Jest 14 produktów.
Aktywne filtry
Katar sienny to nieżyt nosa, który jest wywołany reakcją alergiczną. Ponadto objawami alergicznego kataru są: przekrwienie, opuchnięcie i łzawienie oczu, duszności oraz bóle głowy.
Symptomy kataru siennego mogą być mylone z objawami przeziębienia. Jednak od infekcji górnych dróg oddechowych odróżnia go wodnistość oraz przezroczysta barwa wydzieliny.
Przyczyny kataru siennego?
Przyczyną reakcji najczęściej są alergeny wziewne, a więc pyłki roślin, roztocza znajdujące się w kurzu domowym, pleśnie lub sierść zwierząt domowych. To od alergenu, który wywołuje katar sienny, zależne jest czy objawy utrzymują się sezonowo lub przez cały rok.
Alergeny występujące sezonowe spowodowane są zazwyczaj poprzez pylenia drzew, traw czy chwastów. W tym okresie warto mniej przebywać na świeżym powietrzu, a ze spacerów korzystać tuż po deszczu, kiedy stężenie pyłków jest zdecydowanie mniejsze. Jeżeli jednak jest to niemożliwe trzeba zadbać o ochronę twarzy, stosując maskę ochronną i okulary przeciwsłoneczne.
Jak leczyć katar sienny?
Rozpoznanie kataru siennego, a także określenie czynniki, który go wywołuje jest możliwe jest po wykonaniu specjalistycznych badań i konsultacji z alergologiem.
W leczeniu objawów kataru siennego pomagają preparaty w formie kropli lub aerozolu, które przyczyniają się do łagodzenia dolegliwości.
Najczęściej w tych preparatach znajdziemy składniki takie jak:
- chlorowodorek azelastyny, który wykazuje działanie antyalergiczne,
- kromoglikan hamuje uwalnianie histaminy, która rozszerza naczynia krwionośne, powodując przekrwienia, a także zwiększając ich przepuszczalność, czego efektem są obrzęki,
- ektoina zabezpiecza organizm przed szkodliwym wpływem alergenów, zapobiegania wysuszeniu błony śluzowej wewnątrz nosa i pomaga ją nawadniać,
- a fenylefryna zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa.
W przypadku występowania nadwrażliwości na którykolwiek ze składników lek powinno się odstawić i jak najszybciej wymienić na odpowiedni dla siebie.