Sinecod 5mg/ml krople doustne 20 ml
search
  • Sinecod 5mg/ml krople doustne 20 ml
  • Sinecod 5mg/ml krople doustne 20 ml

Sinecod 5mg/ml krople doustne 20 ml

Sinecod 20ml zawiera substancję czynną - butamiratu cytrynian. Butamiratu cytrynian jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym.

Cena:
22,09 zł
Wysyłka w 24h
Produkt dostępny Ilość

  • Lek

Darmowa dostawa w zamówieniach od kwoty: 250 zł

  • Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł
  • Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł
  • Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł
Odbiór w punkcie poczty polskiej - 9,99zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Sinecod zawiera substancję czynną - butamiratu cytrynian. Butamiratu cytrynian jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym.

Sinecod krople doustne 20ml

Skład

Substancja czynną leku jest butamiratu cytrynian. 1 ml roztworu (22 krople) zawiera 5 mg cytrynianu butamiratu,
Inne składniki leku to: sorbitol 70% roztwór, sacharyna sodowa, wanilina, kwas benzoesowy, etanol 96% (v/v), glicerol, wodorotlenek sodu 30% roztwór w/w, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Lek należy stosować doustnie.

  • Dzieci w wieku od 2 miesięcy do ukończenia 1. roku życia: 10 kropli 4 razy na dobę;

  • Dzieci po ukończeniu 1.go roku życia do 3 lat: 15 kropli 4 razy na dobę;

  • Dzieci powyżej 3 roku życia: 25 kropli 4 razy na dobę.

Wskazania

Sinecod w postaci kropli doustnych stosowany jest w objawowym leczeniu kaszlu różnego pochodzenia.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Sinecod jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na butamiratu cytrynian lub którykolwiek z pozostałych składników leku Sinecod.

Działania niepożądane

Rzadko (częściej niż u 1 na 10 000, ale rzadziej niz u 1 na 1000 pacjentów stosujących lek) występują następujące objawy:

  • senność,

  • nudności,

  • biegunka,

  • pokrzywka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera sorbitol.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku Sinecod nie należy stosować u dzieci poniżej 2. miesiąca życia.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek Sinecod może powodować senność.



Sprawdź również syrop Bronchosol na kaszel. 

5995101
4 Przedmioty

Opis

Lek
Tak
Nowy