Hyal Drop Multi krople do oczu i soczewek nawilżające 10 ml
search
 • Hyal Drop Multi krople do oczu i soczewek nawilżające 10 ml

Hyal-Drop Multi nawilżające krople do oczu 10ml

Hyal-Drop multi to nawilżające krople do oczu bez konserwantów. Do stosowania codziennie, w zależności od potrzeb, przez 6 miesięcy od otwarcia opakowania. 

Cena:
37,38 zł
Wysyłka w 24h
Produkt dostępny Ilość

Darmowa dostawa w zamówieniach od kwoty: 250 zł

 • Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł
 • Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł
 • Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł
Odbiór w punkcie poczty polskiej - 9,99zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Wskazania:

Wzrok

Właściwości Hyal Drop Multi:

Krople Hyal Drop Multi zapewniają natychmiastowe ukojenie i nawilżenie oczu. Przynoszą szybką ulgę zmęczonym, podrażnionym i łzawiącym oczom. Jest to idealny produkt dla osób cierpiących z powodu łagodnych i umiarkowanych objawów suchego oka, takich jak: zmęczenie, podrażnienie, pieczenie i/lub łzawienie.

Nawilżające krople do oczu Hyal-Drop Multi zawierają 0,24% kwasu hialuronowego (w postaci hialuronianu sodu). Dzięki temu w naturalny sposób odświeżają i łagodzą suche oczy. Kwas hialuronowy zawarty w kroplach Hyal-Drop multi ma wpływ na odbudowę warstwy filtru łzowego, zwiększa jego stabilność i zapewnia odpowiednie nawilżenie powierzchni oka1,2,3. Charakteryzują się bardzo dobrą tolerancją, ze względu na brak substancji konserwujących w składzie. Dzięki specjalnej konstrukcji pompki, krople Hyal-Drop multi można stosować aż przez 6 miesięcy po otwarciu.

Hyal Drop Multi to wyrób medyczny, służący nie tylko do nawilżania oczu, ale również do nawilżania i zwilżania miękkich i twardych soczewek kontaktowych podczas noszenia. Poprawiają komfort stosowania soczewek przez cały dzień.

 1. Mc Donald CC et al., A randomized, crossover, multicenter study to compare the performance of 0,1% (w/v) sodium hyaluronate with 1,4% (w/v) plyvinyl alcohol in the alleviation of symptoms associated with dry eye syndrome. Eye 2002; 16: 601-607
 2. Jing Zhong et al. Hyaluronate acid-dependent protection and enhanced corneal woundhealing against oxidative damage in corneal epithelial cells. Journal of Ophtalmology. Vol. 2016, Article ID 6538051, 10 pages
 3. Hamano T. et al. Sodium hyaluronate eyedrops enhance tear film stability. Japanese journal of Ophtalmology 1996; 40 (1): 62-65, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8739501, data odczytu 16.01.2017

Składniki:

0,24% hialuronian sodu, chlorek sodu, chlorek potasu, disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan dwuwodny i woda do wstrzykiwań.

Sposób użycia nawilżających kropli do oczy Hyal Drop Multi:

 1. Przed użyciem produktu umyj dokładnie ręce.
 2. Zdejmij nakładkę ochronną z końcówki butelki.
 3. Umieść kciuk na ergonomicznym wsparciu dla kciuka i obejmij dolną część butelki palcami. Dwa palce umieść pod spodem butelki.
 4. Odchyl nieznacznie głowę do tyłu. Odwróć butelkę końcówką do dołu i przytrzymaj pionowo nad okiem. Palcem wolnej ręki delikatnie odciągnij dolną powiekę. Naciśnij pompkę, aby uwolnić jedną kroplę do oka. Po zakropieniu, dla jak najlepszego rozprowadzenia kropli na powierzchni oka, zamknij powiekę i powoli poruszaj gałką oczną.
 5. Natychmiast po użyciu strząśnij pozostałości kropli i nałóż nakładkę ochronną na końcówkę butelki.

Ważne! Przed pierwszym użyciem lub po dłuższym nieużywaniu produktu: skieruj butelkę w dół i naciśnij pompkę do momentu pojawienia się pierwszej kropli.

Stosowanie – jak często i jak długo należy stosować krople do oczu Hyal-Drop multi?

Ze względu na brak konserwantów w składzie, nawilżające krople do oczu Hyal Drop Multi można stosować codziennie i tak często jak zajdzie potrzeba. Nie ma ograniczeń dotyczących czasu stosowania.

W razie potrzeby wpuścić 1 kroplę do oka.

Ważne informacje:

 • Po otwarciu produkt może być używany przed 6 miesięcy.
 • Przed użyciem innego produktu do oczu, należy poczekać co najmniej 15 minut.
 • Po otwarciu butelki, krople powinny być używane tylko przez jedną osobę.
 • Aby zapobiec urazowi oka lub zanieczyszczeniu roztworu, nie należy dotykać powierzchni oka końcówką butelki.
 • Nie stosować po upływie terminu ważności, ani w przypadku uszkodzenia opakowania lub butelki.
 • Krople Hyal-Drop multi należy trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
 • Bardzo rzadko zgłaszano miejscowe reakcje nadwrażliwości. W takim przypadku należy przerwać stosowanie wyrobu medycznego. Jeśli pacjent odczuwa trwały dyskomfort lub podrażnienie, powinien przerwać stosowanie produktu i skonsultować się z lekarzem.
 • Informacje dotyczące bezpieczeństwa dla pacjentów z ciężkim uszkodzeniem rogówki: W trakcie stosowania produktów do oczu zawierających fosforany, odnotowano w bardzo rzadkich przypadkach odkładanie się fosforanów wapnia w rogówce.

Przeciwwskazania:

 • Krople Hyal-Drop multi należy przechowywać w temperaturze +1 do +25oC.
 • Kropli do oczu Hyal-Drop multi nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu.

Opakowanie:

10 ml

Wytwórca:

Bausch & Lomb GmbH
Brunsbütteler Damm 165-173
DE-13581 Berlin

W ofercie dostępne są także leki na wzrok i słuch.

9048131
20 Przedmioty

Opis

Lek
Nie
Nowy