Nizoral krem 2% (20mg/g) 30g
search
 • Nizoral krem 2% (20mg/g) 30g

Nizoral krem 2% (20mg/g) 30g

Nizoral krem 2% - zawiera substancję czynną ketokonazol o silnym działaniu przeciwgrzybiczym.

Cena:
36,67 zł
Wysyłka w 24h
Produkt dostępny Ilość

 • Lek

Darmowa dostawa w zamówieniach od kwoty: 250 zł

 • Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł
 • Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł
 • Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł
Odbiór w punkcie poczty polskiej - 9,99zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Wskazania Nizoral:

Miejscowe leczenie grzybicy skóry tułowia, pachwin, rąk i stóp wywołanych następującymi dermatofitami: Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Microsporum canis, Epidermophyton floccosum, a także drożdżycy skóry i łupieżu pstrego (Pityriasis versicolor). Lek Nizoral, krem jest także zalecany w leczeniu łojotokowego zapalenia skóry, związanego z obecnością drożdżaka Malassezia ovale (Pityrosporum ovale).  

Nizoral Właściwości:

Lek w postaci kremu zawiera substancję czynną ketokonazol, o silnym działaniu przeciwgrzybiczym. Ketokonazol działa na dermatofity z rodzaju: Trichophyton, Epidermophyton, Microsporum oraz drożdżaki z rodzaju Candida i Malassezia (Pityrosporum).

Skład Nizoral:

Substancją czynną leku jest ketokonazol.
1 g kremu zawiera 20 mg ketokonazolu. 

Inne składniki leku to: glikol propylenowy, alkohol stearylowy, alkohol cetylowy, sorbitanu stearynian, polisorbat 60, izopropylu myrystynian, sodu siarczyn bezwodny (E 221), polisorbat 80, woda oczyszczona.

Dawkowanie Nizoral: 

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Nizoral, krem jest przeznaczony do stosowania na skórę u osób dorosłych.   
Drożdżyca skóry, grzybica tułowi, pachwin, grzybica rąk i stóp, łupież pstry (Pityriasis versicolor):  zwykle pokrywa się lekiem Nizoral, krem chorobowo zmienione miejsca na skórze oraz skórę bezpośrednio do nich przylegającą raz na dobę.  
Łojotokowe zapalenie skóry: w zależności od nasilenia objawów zakażenia zwykle stosuje się lek Nizoral, krem na chorobowo zmienione miejsca na skórze raz lub dwa razy na dobę.  

Leczenie należy kontynuować jeszcze przez kilka dni po całkowitym ustąpienia objawów zakażenia.  Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli nie ma poprawy po 4 tygodniach leczenia, gdyż konieczne jest zweryfikowanie diagnozy.  W trakcie leczenia, w celu zapobieżenia powtórnemu zakażeniu, należy przestrzegać podstawowych zasad higieny. 

Średni czas leczenia:

 • łupież pstry od 2 do 3 tygodni,
 • zakażenia drożdżakami od 2 do 3 tygodni, 
 • grzybica pachwin od 2 do 4 tygodni,
 • grzybica tułowia od 3 do 4 tygodni, 
 • grzybica stóp od 4 do 6 tygodni, 
 • łojotokowe zapalenie skóry od 2 do 4 tygodni.   

W łojotokowym zapaleniu skóry lekarz zwykle zaleca leczenie podtrzymujące, polegające na stosowaniu leku Nizoral, krem raz lub dwa razy w tygodniu

Przeciwwskazania:

Nie stosować jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na ketokonazol lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Opakowanie:

30 g

5461601
20 Przedmioty

Opis

Lek
Tak
Nowy