> Dermokosmetyki apteczne>Pirolam lakier do paznokci leczniczy 80mg 4g

Kategorie

Pirolam lakier do paznokci leczniczy 80mg 4g

Lek

Cena: 52,49 zł

Koszty wysyłki:

Darmowa dostawa w zamówieniach
od kwoty: 250 zł

Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł

Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł

Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł

Kurier DPD - płatność online - 15,99 zł

Kurier DPD - pobranie - 18,99 zł

Specjalistyczny transport Poltraf - 14,99 zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

6098412

Pirolam lakier do paznokci leczniczy, jest przeznaczony do leczenia łagodnych i umiarkowanych postaci grzybicy, obejmujących mniej niż 50% powierzchni paznokcia i maksymalnie 4 z 10 paznokci.

 

Więcej informacji

Wskazania:

 Lakier do paznokci leczniczy, jest przeznaczony do leczenia łagodnych i umiarkowanych postaci grzybicy, obejmujących mniej niż 50% powierzchni paznokcia i maksymalnie 4 z 10 paznokci.

Właściwości:

Lakier do paznokci leczniczy, jest lekiem przeciwgrzybiczym do stosowania miejscowego na paznokcie w przypadku grzybicy paznokci. Zawarta w leku substancja czynna- cyklopiroks, przenika przez płytkę paznokcia i działa przeciwgrzybiczo na grzyby powodujące grzybicę paznokci.

Skład lakieru do paznokci Pirolam:

Substancją czynną leku jest cyklopiroks. Każdy gram lakieru zawiera substancję czynną 80mg cyklopiroksu. Pozostałe składniki to: alkohol izopropylowy, polimer metoksyetenu z estrem monobutylowym kwasu 2-butenodiowego.

Sposób użycia lakieru do paznokci Pirolam: 

 • Przez pierwszy miesiąc leczenia cienką warstwę lakieru należy nakładać na zmieniony chorobowo paznokieć co drugi dzień. Zapewnia to nasycenie paznokcia substancją czynną.
 • W drugim miesiącu leczenia stosowanie lakieru można ograniczyć do dwóch razy w tygodniu, a od trzeciego miesiąca stosować raz w tygodniu.
 • W całym okresie leczenia należy raz w tygodniu zmyć całą warstwę lakieru kosmetycznym zmywaczem do paznokci, aby zapewnić właściwe wnikanie substancji czynnej, przed kolejnym nałożeniem lakieru opiłować jednorazowym pilnikiem płytkę paznokciową (po użyciu pilnik należy wyrzucić).
 • W przypadku uszkodzenia lub starcia warstwy lakieru w trakcie leczenia wystarczy polakierować odsłonięte miejsca. Leczenie należy kontynuować do czasu odrośnięcia zdrowego paznokcia.
 • Terapia jest skuteczna, gdy po kilku tygodniach leczenia widoczny jest zdrowy odrost paznokcia.
 • Czas wzrostu paznokcia jest różny dla paznokci dłoni i stóp i wynosi odpowiednio około 4 mm na miesiąc dla paznokci dłoni oraz 1-2 mm na miesiąc dla paznokci stóp.
 • Zaleca się stosowanie lakieru nie krócej niż 3 miesiące w przypadku grzybicy paznokci dłoni i nie krócej niż 6 miesięcy w przypadku grzybicy paznokci stóp.
 • Nie należy stosować lakieru Pirolam Lakier dłużej niż przez 6 miesięcy bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania: 

 • Jeśli pacjent ma uczulenie na cyklopiroks lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
 • Leku nie stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
 • Nie należy stosować leku Pirolam Lakier jeśli paznokcie są znacznie uszkodzone, zmiany chorobowe obejmują więcej niż 50% powierzchni paznokcia i więcej niż 4 paznokcie, zmiany są bardzo nasilone lub pojawiły się nowe zmiany na pozostałych paznokciach, pojawiły się na skórze zmiany o charakterze rumieniowym, złuszczającym w okolicy zmienionych chorobowo paznokci.

Opakowanie:

4g 


Witaminy i tabletki w kapsułkach znajdziesz na stronie Apteka Prima. 

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii