Kategorie

Canephron N krople 100 ml

3249843

Canephron N to tradycyjny lek roślinny w postaci kropli doustnych.

Więcej szczegółów

 

Cena: 33,69 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Dawkowanie:

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:

 • Doustnie, 3 razy na dobę (rano, w południe i wieczorem) po 74 krople, co odpowiada 5 ml w dawce jednorazowej.
 • Canephron N może być podawany z innymi płynami (np. szklanką wody). Podczas stosowania zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów.
 • Przed użyciem należy wstrząsnąć.
 • Podczas dawkowania butelkę należy trzymać w pozycji pionowej.

Canephron N może być stosowany przez okres do czterech tygodni (po upływie trzech tygodni dalsze stosowanie leku pacjent powinien skonsultować z lekarzem).

Pacjenci, którzy w przeszłości pomyślnie przeszli terapię lekiem Canephron N, mogą ją powtórzyć. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po około 7 dniach, pacjent powinien dalsze leczenie skonsultować z lekarzem.


Działanie:
Canephron N to tradycyjny produkt leczniczy roślinny, którego wskazania opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania.


Wskazania:
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany wspomagająco i uzupełniająco w leczeniu dolegliwości łagodnych chorób zapalnych dolnych dróg moczowych oraz jako środek zapobiegawczy, wspomagający leczenie pacjentów z kamicą dróg moczowych lub tendencją do odkładania się piasku nerkowego.


Przeciwwskazania:

 • Nie wolno stosować leku Canephron N w przypadku wrzodów żołądka i nadwrażliwości na substancje czynne, inne rośliny z rodziny selerowatych (np. anyż, koper włoski), anetol (składnik olejków eterycznych np. anyżu lub kopru włoskiego) lub na którakolwiek z substancji pomocniczych tego leku.
 • Leku Canephron N nie wolno stosować w przypadku obrzęków spowodowanych zaburzeniami serca lub nerek i/lub jeśli zmniejszenie ilości przyjmowanych płynów zostało zalecone przez lekarza.


Działania niepożądane:

Jak każdy lek, lek Canephron N może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Zaburzenia żołądka i jelit (często (≥1/100 do <1/10):

 • zaburzenia żołądkowo-jelitowe, np. nudności, wymioty, biegunka występują często (więcej niż u 1 na 100 pacjentów, ale u mniej niż 1 na 10 pacjentów).

Zaburzenia układu immunologicznego (częstość nieznana - nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

 • reakcje nadwrażliwości/alergiczne

W przypadku wystąpienia pierwszych symptomów nadwrażliwości/reakcji alergicznej należy przerwać przyjmowanie leku Canephron N.


Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Canephron N zawiera około 19% obj. alkoholu, co oznacza, że w 5 ml produktu znajduje się w przybliżeniu 0,75 g alkoholu. Stanowi to równowartość 19 ml piwa lub 8 ml wina. Może być to szkodliwe dla osób uzależnionych od alkoholu. Obecność alkoholu należy również uwzględnić stosując produkt w grupach zwiększonego ryzyka, takich jak osoby z chorobami wątroby lub padaczką.

 • Należy zużyć w ciągu 6 miesięcy od daty otworzenia butelki.
 • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
 • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków:

 • Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.
 • Interakcje z innymi lekami nie są znane.


Stosowanie leku z jedzeniem i piciem:

 • Canephron N można przyjąć z innymi płynami (np. szklanką wody).

Skład:
100 ml płynu zawiera: wyciąg (1:56) z 1,8 g mieszaniny z Centaurium erythraea Rafn s.l., herba (ziele tysiącznika); Levisticum officinale Koch., radix (korzeń lubczyku); Rosmarinus officinalis L., folium (liść rozmarynu) w stosunku (1:1:1).

Pierwszy extrahent: etanol 59% (V/V).

Produkt leczniczy zawiera do 19,5% (V/V) alkoholu.


Ciąża i karmienie piersią:

Badania na zwierzętach nie wykazały pośredniego ani bezpośredniego szkodliwego wpływu na rozrodczość. Dane na temat stosowania leku u kobiet w ciąży są ograniczone.
Ze względu na bezpieczeństwo, należy unikać stosowania leku Canephron N u kobiet w ciąży.
Decyzję o stosowaniu produktu leczniczego u pacjentek będących w ciąży każdorazowo podejmuje lekarz, po ocenie korzyści i ryzyka związanego z terapią.

Brak informacji na temat przenikania Canephronu lub substancji czynnych/metabolitów leku do mleka ludzkiego. Ponieważ nie można wykluczyć ryzyka, nie należy stosować leku Canephron N podczas karmienia piersią.


Wpływ na płodność:
Brak danych na temat wpływu na płodność u ludzi. Badania na zwierzętach nie wykazały wpływu na płodność zarówno u samców jak i samic.


Stosowanie leku u dzieci i młodzieży:
Lek nie powinien być podawany dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii