Kategorie

neoFuragina Max tabl. 0,1 g 25 tabletek

3480623

NEOFURAGINA to lek, który zawiera furaginum - substancję czynną odpowiadającą za efektywne niwelowanie objawów zakażeń dróg moczowych. Przynosi ulgę m.in. przy pieczeniu i bólu podczas oddawania moczu.

Więcej szczegółów

 

Cena: 11,39 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Działanie:
Lek działa na bazie furaginum, która jest pochodną nitrofuranu. To chemioterapeutyk czynny wobec Gram-dodatnich i Gram-ujemnych bakterii powodujących zakażenia dróg moczowych. Charakteryzuje się silnymi właściwościami bakteriostatycznymu, obejmującymi m.in. na Staphylooccus aureus, S. faecalis, S. epidermidis, Salmonella spp., Shigella spp., Klebsiella spp., Proteus spp.,Escherichia spp., Enterobacter spp. Posiada również właściwości przeciwpierwotniakowe i niewielkie przeciwgrzybicze. Łagodzi dolegliwości związane z zakażeniami układu moczowego, np. dokuczliwe pieczenie i parcie na mocz.


Przyjmowanie:

Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych w pierwszym dniu leczenia stosować 100 mg x 4/24h, później 100 mg x 3/24h. Dzieciom i młodzieży w wieku 2-14 rż.podawać 5-7 mg/kg mc./24h w 2-3 dawkach podzielonych.Czas leczenia przeważnie wynosi 7-8 dni.


Skład:

Substancją czynną leku jest furagina (Furaginum). Jedna tabletka zawiera 50 mg furaginy.
laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, sacharoza, polisorbat 80, kwas stearynowy.


Przeciwskazania:

  • uczulenie na składniki leku
  • niewydolność nerek (skąpomocz, bezmocz)
  • polineuropatia (np. cukrzycowa)
  • deficyt G-6-PD (z uwagi na prawdopodobieństwo pojawienia się anemii megaloblastycznej albo hemolitycznej)
  • I trymestr ciąży i okres laktacji.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

26 Inne produkty w tej samej kategorii