Kategorie

Biotebal 5mg 60 tabl. (blistry)

8461904

Biotebal 5mg to preparat witaminowy przeznaczony do stosowania w celu uzupełnienia niedoboru biotyny. Wskazany w przypadku wypadania włosów, zaburzeń wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmiernej łamliwości oraz stanów zapalnych skóry zlokalizowanych wokół oczu, nosa, ust.

Więcej szczegółów

 

Cena: 34,93 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazania:
Biotebal 5mg to preparat witaminowy przeznaczony do stosowania w celu uzupełnienia niedoboru biotyny. Wskazany w przypadku wypadania włosów, zaburzeń wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmiernej łamliwości oraz stanów zapalnych skóry zlokalizowanych wokół oczu, nosa, ust.


Właściwości:

Biotebal 5mg  jest lekiem, który należy do grupy preparatów witaminowych. Jego substancją aktywną jest biotyna - witamina rozpuszczalna w wodzie, zaliczana do grupy witamin B. Biotyna korzystnie oddziałuje na powstawanie keratyny i różnicowanie się komórek naskórka oraz włosów i paznokci, przez co zauważlanie poprawia ich stan, zapobiega siwieniu włosów oraz łysieniu. Zawiera cząsteczki siarki odpowiadające za ochronę naszej skóry i włosów. Dodatkowo bierze udział w syntezie cukrów, białek i kwasów tłuszczowych, co również wpływa na właściwe funkcjonowanie skóry, włosów i paznokci. Właściwie to biotyna ma duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania komórek całego naszego organizmu. Współdziała z aminokwasami, takimi jak walina, leucyna lub izoleucyna, które są substancjami białkowymi aktywnymi w mięśniach. To sprawia, że ma istotne znaczenie dla zaopatrzenia nerwów w energię. Ma ogromny wpływ na witalność, dobre samopoczucie, a także odczuwanie bólu oraz wrażliwość czuciową. Pomaga w procesie wchłaniania witaminy C.


Skład:

Każda tabletka to 5 mg biotyny.
Pozostałe składniki: sorbitol (E 420), magnezu stearynian, krzemionka koloidalna.

Stosowanie:
Lek powinno się zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.Zwykle stosowana dawka to 5 mg na dobę, przy czym lek należy stosować regularnie.

Ważne informacje:

  • Lek niewskazany w przypadku uczulenia na biotynę lub którykolwiek z pozostałych jego składników.
  • Leku Biotebal 5mg nie powinny stosować kobiety w ciąży, ani karmiące piersią.
  • Przed rozpoczęciem stosowania leku Biotebal 5mg należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
  • Leki przeciwdrgawkowe (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital, prymidon) zmniejszają stężenie biotyny we krwi, a hormony steroidowe mogą przyspieszać proces rozpadu biotyny w tkankach.

Opakowanie: 60 tabletek

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii