BioMarine 1140 olej z wątroby rekina 60 kapsułek
search
 • BioMarine 1140 olej z wątroby rekina 60 kapsułek
 • BioMarine 1140 olej z wątroby rekina 60 kapsułek

BioMarine 1140 olej z wątroby rekina 60 kapsułek

BioMarine®1140 – żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (żspm) została zastosowana

w 30 wieloośrodkowych i wielokierunkowych badaniach naukowych, przeprowadzonych u pacjentów

leczonych z powodu: ciężkich i nawracających infekcji, chorób autoimmunologicznych i zaburzeń

morfologii krwi.

Cena:
69,99 zł
Brak w magazynie Ilość

 • Brak w magazynie

Darmowa dostawa w zamówieniach od kwoty: 250 zł

 • Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł
 • Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł
 • Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł
Odbiór w punkcie poczty polskiej - 9,99zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

BioMarine®1140 – żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (żspm) została zastosowana w 30 wieloośrodkowych i wielokierunkowych badaniach naukowych, przeprowadzonych u pacjentów leczonych z powodu: ciężkich i nawracających infekcji, chorób autoimmunologicznych i zaburzeń morfologii krwi.

Składniki 60 kapsułek (92 g) BioMarine 1140

BioMarine®1140 (żspm) to chronione europejskim patentem połączenie biologicznych, pełnowartościowych, naturalnie czystych i niewzbogacanych olejów z wątroby 4 gatunków rekinów głębinowych (południowo-zachodni Ocean Spokojny i Morze Tasmana, obszary wokół Nowej Zelandii i Australii).

Skład BioMarine 1140

Składniki otoczki: substancja żelująca - żelatyna (E441), substancja utrzymująca wilgoć - glicerol (E422), woda.

 

BioMarine®1140 (żspm) – połączenie olejów z wątroby 4 gatunków rekinów głębinowych jest unikalnym źródłem naturalnej kompozycji tłuszczów, głównie tłuszczów złożonych: alkilogliceroli i skwalenu, niezbędnych organizmowi człowieka do uzyskania genetyczno-fizjologicznej budowy i działania:

 •  układu odpornościowego
 •  układu krwiotwórczego
 •  układu limfatycznego
 •  skóry

 

Tłuszcze w oleju z wątroby rekina BioMarine 1140

Kiedy stosować BioMarine 1140?

W czasie zaburzeń i chorób zapotrzebowanie organizmu człowieka na ten rodzaj tłuszczów znacząco wzrasta, dlatego, jak wykazało 30 wieloośrodkowych i wielokierunkowych badań naukowych przeprowadzonych u pacjentów, BioMarine®1140 (żspm) przeznaczony jest do postępowania dietetycznego w niedożywieniu organizmu człowieka tłuszczami złożonymi równolegle z leczeniem:

 •  ciężkich i nawracających infekcji bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych i mieszanych,
 •  autoimmunologicznych chorób tarczycy (np. choroba Hashimoto),
 •  zaburzeń morfologii krwi,
 •  reumatoidalnego zapalenia stawów,
 •  łuszczycy, atopowego zapalenia skóry.

Oraz:

 •  w okresie rekonwalescencji po przebytych infekcjach,
 •  w czasie zwiększonej zapadalności na choroby infekcyjne.

 

DAWKOWANIE

Do uzyskania prawidłowej pod względem genetycznym i fizjologicznym budowy i działania, organizm człowieka potrzebuje naukowo dowiedzionych ilości substancji budulcowych i regulatorowych. Dawkowanie BioMarine®1140 (żspm) jest poparte wynikami 30 wieloośrodkowych i wielokierunkowych badań naukowych u pacjentów. żywność specjalnego przeznaczenia medycznego

BioMarine®1140 olej z wątroby rekinów głębinowych.

Jeżeli lekarz lub specjalista ds. odżywiania nie zaleci inaczej, to żywność specjalnego przeznaczenia

medycznego BioMarine®1140 (żspm) należy stosować w następujących ilościach:

 


Jak stosować olej z wątroby rekina BioMarine®1140?

Produkt jest przeznaczony do postępowania dietetycznego u dorosłych. W przypadku dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią BioMarine®1140 (żspm) można stosować po konsultacji z lekarzem.

 

 •  BioMarine®1140 (żspm) należy przyjmować 15-20 minut przed posiłkiem – dzięki temu zapewnione jest optymalne wchłanianie lipidów zawartych w produkcie.
 • Z reguły dzienną dawkę produktu przyjmuje się w 2-3 porcjach. Jeśli jednak polecasz większą ilość BioMarine®1140 (żspm), poinformuj, że pacjent może podzielić ją na większą liczbę porcji (nawet do 8). Idealnym rozwiązaniem jest stosowanie preparatu przed każdym posiłkiem.
 • Kapsułki można połykać w całości, jednak rekomendujemy, aby spożywać sam olej w nich zawarty, ponieważ to on dostarcza substancji budulcowych i organizm powinien je otrzymywać już przez błony śluzowe jamy ustnej. Dlatego przed połknięciem przytrzymaj olej przez kilkanaście sekund w jamie  ustnej – w ten sposób błony śluzowe ulegają bezpośrednio fizjologicznej odbudowie i regeneracji.
 •  Jeśli rybi posmak oleju jest trudny do zaakceptowania, poleć pacjentowi wymieszanie porcji oleju z naturalnym sokiem owocowym np. malinowym lub wiśniowym, ale nigdy nie z cytrusowym. Soki cytrusowe, zwłaszcza grejpfrutowy, zawierają duże ilości furanokumaryn. Związki te wpływają na aktywność enzymów wątrobowych, które współuczestniczą w metabolizmie tłuszczów złożonych i wyższych kwasów tłuszczowych. Zaleca się, aby między spożyciem preparatów na bazie olejów rybich, a cytrusów bądź soków cytrusowych zachować co najmniej godzinny odstęp czasowy. Można również porcję oleju przegryźć kawałkiem pieczywa lub popić niewielką ilością przegotowanej wody lub herbaty ziołowej.
 • W fazie ostrej, równocześnie z produktem BioMarine®1140 (żspm) należy stosować dietę niskotłuszczową, aby umożliwić organizmowi prawidłowe wykorzystanie tłuszczów złożonych dostarczonych w dziennej porcji preparatu.


WAŻNA INFORMACJA

Produkt przyjmuje się według wskazań lekarza lub pod jego nadzorem. BioMarine®1140 (żspm) nie zastępuje terapii zaordynowanej przez lekarza, lecz przeznaczony jest do równoległego stosowania z leczeniem. Produkt niekompletny pod względem odżywczym, nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia osób, dla których został przeznaczony. Nie przekraczać zaleconej porcji do spożycia w ciągu dnia. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Produkt jest niewzbogaconym olejem rybim, nie zawiera białek (w tym parwalbuminy), które odpowiadają za rozwój reakcji alergicznej na ryby.


PRZECIWWSKAZANIA

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników. Przeciwwskazaniem do stosowania powyżej 4 g na dzień wyższych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 (80 kapsułek BioMarine®1140) są: skaza krwotoczna, hemofilia, planowane zabiegi operacyjne. Szczególną ostrożność należy zachować podczas stosowania leków przeciwzakrzepowych (acenokumarol, warfaryna, klopidogrel, kwas acetylosalicylowy), gdyż może nasilić się ich działanie, wydłużyć czas krzepnięcia oraz mogą powstawać krwawe podbiegnięcia. Skwalen podawany dożylnie może incydentalnie powodować wystąpienie odczynów alergicznych lub stanów zapalnych górnych dróg oddechowych.


WARUNKI PRZECHOWYWANIA

Zamknięte opakowanie przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Chronić przed światłem. Data trwałości podana na opakowaniu.ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

BioMarine®1140 - 60 kapsułek - 4 blistry po 15 kapsułek. Szczegółowe informacje o produkcie, jego przeznaczeniu i sposobie stosowania znajdziecie Państwo również na stronach internetowych: www.biomarine.pl, www.marinex.com.pl/specjalisci Uzyskanie najlepszych efektów zawsze zależy od jakości stosowanych produktów. W trosce o najwyższą jakość produktów, firma Marinex

International oferuje tylko oleje rybie najwyższej klasy. Każdy z nich posiada certyfikaty świadczące o ich bezpieczeństwie i pozyskaniu z pełną dbałością o ekosystem. Rekiny głębinowe, z których uzyskiwany jest olej znajdujący się w żywności specjalnego przeznaczenia medycznego BioMarine®1140, pochodzą z połowu innych gatunków ryb (nie są głównym celem prowadzonych połowów) i każdorazowo rejestrowane są w bazie ministerstwa Nowej Zelandii.

 Data opracowania ulotki: 12 marca 2020 r. Rev.20/04 BM1140/60/20/04

Podmiot odpowiedzialny:

Marinex International Sp. z o.o.

93-446 Łódź, ul. Placowa 4, PL

tel. (42) 680 03 33

www.marinex.com.pl

 

3012221

Opis

Lek
Nie
Nowy