Alugastrin 0,34 g/5ml zawiesina doustna 250 ml
search
  • Alugastrin 0,34 g/5ml zawiesina doustna 250 ml

Alugastrin 0,34 g/5ml zawiesina doustna 250ml

Alugastrin to lek obojętniającym nadmiar kwasu solnego w soku żołądkowym. Działa osłaniająco na błonę śluzową przełyku, żołądka i dwunastnicy. Łagodzi dolegliwości bólowe w nadkwasocie.

Cena:
19,29 zł
Wysyłka w 24h
Produkt dostępny Ilość

  • Lek

Darmowa dostawa w zamówieniach od kwoty: 250 zł

  • Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł
  • Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł
  • Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł
Odbiór w punkcie poczty polskiej - 9,99zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Wskazania Alugastrin:

Zawiesina 340 mg/5 ml to lek wskazany do objawowego stosowania w nadkwaśności soku żołądkowego; w uszkodzeniu błony śluzowej żołądka i dwunastnicy wywołanym przez czynniki wrzodotwórcze (np. niesteroidowe leki przeciwzapalne) oraz w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Adresowany jest do osób dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia.

Właściwości:

Alugastrin to lek w postaci zawiesiny doustnej o smaku miętowym. Działa zobojetniająco na nadmiar kwasu solnego w żołądku. Osłania błonę śluzową przełyku, żołądka i dwunastnicy. Nie powoduje nadmiernej alkalizacji soku żołądkowego i wtórnego pobudzenia wydzielania kwasu solnego. Wykazuje działanie łagodzące dolegliwości bólowe w nadkwasocie.

Skład:

Każda dawka (15 ml) zawiera 1,02 g dihydroksyglinowo-sodowego węglanu.
Substancje pomocnicze o znanym działaniu: sorbitol, metylu parahydroksybenzoesan,  propylu parahydroksybenzoesan

Dawkowanie:

Wstrząśnij przed użyciem.
Dorośli i dzieci powżej 6 lat: w przypadku gdy lekarz nie zaleci inaczej, należy stosować 15 ml (łyżkę stołową) w godzinę po posiłkach i przed snem lub w razie wystąpienia dolegliwości.

Ważne informacje:

Lek Alugastrin Zawiesina jest przeciwwskazany w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Niewskazany w przypadku ciężkiej niewydolności nerek.
Alugastrin zmniejsza wchłanianie z przewodu pokarmowego niektórych leków podawanych doustnie np. antagonistów receptorów H2 fenyloiny (leku o działaniu przeciwdrgawkowym i antyarytmicznym, stosowanego w leczeniu padaczki), fluorochinolonów, glikozydów nasercowych (leków stosowanych w niewydolności serca), ketokonazolu, tetracyklin, salicylanów, preparatów żelaza oraz zmniejsza skuteczność działania sukralfatu.

Opakowanie:

250 ml

DUNA
4600601
14 Przedmioty

Opis

Lek
Tak
Nowy