Dolegliwości żołądkowe

Nadzór nad apteką sprawuje:

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Poznaniu
61-285 Poznań, ul. Szwajcarska 5
tel. 61 875 95 75
fax.: 61 875 95 87
wif-sekretariat@poznan.uw.gov.pl

więcej: kliknij tutaj

Nowy

Simetigast 40 mg x 100 kaps

9086432

Wyrób medyczny Simetigast Forte przeznaczony jest do łagodzenia objawów związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w obrębie jamy brzusznej, do których należą: wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie.

Więcej szczegółów

$nbsp;

Cena: 11,57 zł

$nbsp;

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazania:

Wyrób medyczny Simetigast Forte przeznaczony jest do łagodzenia objawów związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w obrębie jamy brzusznej, do których należą: wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie.Działanie:

Simetigast zawiera symetykon, który zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu znajdujących się w przewodzie pokarmowym, co powoduje ich pękanie. W ten sposób ułatwia wydalanie gazów.
Simetigast poprawia widoczność podczas badań diagnostycznych, gdyż zapobiega nakładaniu się gazów i pieniącej się treści pokarmowej na obraz badanych narządów.Składniki aktywne:

1 kapsułka elastyczna zawiera 40 mg symetykonu oraz substancje pomocnicze: żelatynę, glicerol, wodę oczyszczoną.Sposób użycia:

W zaburzeniach żołądkowo-jelitowych:
Dorośli i młodzież w eiku powyżej 12 lat: 3-4 razy dziennie po 2 kapsułki. Należy go przyjmować podczas lub po posiłku. Kapsułkę należy połknąć w całości popijając wystarczającą ilością wody.


Przed badaniami diagnostycznymi:
2 kapsułki 3 razy dziennie w dniu poprzedzającym badanie (240 mg symetykonu) i 2 kapsułki rano w dniu badania (80 mg symetykonu).
Bez konsultacji z lekarzem można stosować ten wyrób medyczny do 4 tygodni.


Przeciwwskazania
:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować w przypadku stwierdzenia lub podejrzenia perforacji lub niedrożności przewodu pokarmowego, u dzieci w wieku poniżej 12 lat, kobiet w ciąży i karmiących piersią, chyba, że lekarz zdecyduje inaczej.


Podmiot odpowiedzialny:

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA

ul. Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański

Podobne produkty

30 Inne produkty w tej samej kategorii