> Witaminy i minerały>Witaminy na włosy skórę i paznokcie

Kategorie

Najczęściej kupowane

Preparaty wzmacniające włosy i paznokcie należą do często przyjmowanych suplementów diety. Nic dziwnego: lśniące włosy oraz niełamiące się paznokcie to dla wielu osób synonim zdrowia. Często więc to właśnie ich kondycja świadczy o problemach zdrowotnych oraz różnego rodzaju niedoborach.

Co zawierają w swoich składach witaminy na włosy?

Zazwyczaj takie preparaty mają wyjątkowo kompleksowe składy, aby odpowiadać na różne potrzeby organizmu. Preparaty wzmacniające włosy to m.in. biotyna, czyli witamina H lub B7, która reguluje wydzielanie sebum, działa nawilżająco, a także korzystnie wpływa na grubość włosów oraz ich połysk. Ogromne znaczenie ma także cynk, który oddziałuje na metabolizowanie kwasów, dzięki którym powstają włosy. Tabletki na włosy i paznokcie to również witamina A. Odpowiada ona m.in. za podziały komórkowe, a także korzystnie oddziałuje na odnowę naskórka. Wpływa więc całościowo na lepszą kondycję cery.

Jak dawkować witaminy na paznokcie i włosy?

Sposób dawkowania tego typu preparatów zależy od konkretnego środka oraz od tego, co w tym zakresie zalecił producent. Często zdarza się, że kuracja może trwać przez określony czas, po którym zaleca się przerwę. Jeśli dodatkowo pomimo zmian w stylu życia i stosowania preparatów wzmacniających włosy i paznokcie problem nie tylko nie mija lub wręcz się pogłębia, wówczas koniecznie należy zgłosić się do lekarza. Słabe, wypadające włosy, a także łamliwe paznokcie niejednokrotnie świadczą bowiem o poważniejszych problemach zdrowotnych.

Gdzie zakupić witaminy na włosy i paznokcie?

Najbezpieczniejszym ich źródłem są apteki online oraz stacjonarne, działające legalnie i zapewniające dostęp do sprawdzonych preparatów. Tabletki na włosy i paznokcie można w nich zakupić również, korzystając z wcześniejszej porady farmaceuty, który doradzi odpowiedni suplement.

Witaminy na włosy skórę i paznokcie 

W kategorii 102 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 102 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 102 produktów