Kategorie

Theraflu Kaszel 1,5mg/ml Lek przeciwkaszlowy Syrop 100ml, Data ważności: 31.05.2021 r.

5936651

Theraflu Kaszel 1,5mg/ml Lek przeciwkaszlowy Syrop - Lek przeciwkaszlowy w postaci syropu; pomaga uwolnić się od męczącego kaszlu; hamuje odruch kaszlowy.

Data ważności: 31.05.2021 r.

Więcej szczegółów

 

Cena: 8,99 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazania:

 • Lek przeciwkaszlowy w postaci syropu.
 • Pomaga uwolnić się od męczącego kaszlu.
 • Hamuje odruch kaszlowy.

Właściwości:
Kaszel pojawia się najczęściej nagle, a jego przyczyny mogą być bardzo różne. W dzień męczy nawracającymi atakami, a w nocy nie pozwala spokojnie spać. Chcesz pozbyć się go jak najszybciej? Poznaj syrop Theraflu Kaszel – lek przeciwkaszlowy, który zawiera starannie opracowaną formułę pomagającą uwolnić się od męczącej dolegliwości. Syrop Theraflu Kaszel jest odpowiedni do stosowania w objawowym leczeniu kaszlu różnego pochodzenia. Jeden mililitr leku zawiera 1,5 mg cytrynianu butamiratu – substancji czynnej, która hamuje odruch kaszlowy. Dzięki niej, syrop pomaga pozbyć się kaszlu, w tym również ostrego i suchego, ułatwiając tym samym funkcjonowanie w ciągu dnia i komfortowe przesypianie całej nocy.

Składniki:

 • Substancją czynną leku Theraflu Kaszel jest butamiratu cytrynian. Jeden ml syropu zawiera 1,5 mg butamiratu cytrynianu.
 • Pozostałe składniki to: sorbitol 70% roztwór, sacharyna sodowa, wanilina, kwas benzoesowy, etanol 96% v/v, glicerol, sodu wodorotlenek 30% roztwór w/w, woda oczyszczona.

Sposób użycia:

Dzieci w wieku od 3 do 6 lat: 5 ml syropu trzy razy na dobę
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 10 ml syropu trzy razy na dobę
Młodzież w wieku powyżej 12 lat: 15 ml syropu trzy razy na dobę
Dorośli: 15 ml syropu cztery razy na dobę
Dzieci w wieku do 3 lat Leku Theraflu Kaszel nie należy stosować

Ważne informacje:

 • Jeśli kaszel utrzymuje się dłużej niż 7 dni, należy skontaktować się z lekarzem.
 • Ze względu na hamowanie odruchu kaszlu przez butamiratu cytrynian, należy unikać jednoczesnego podawania leków wykrztuśnych 

Dzieci:
Leku Theraflu Kaszel nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Lek Theraflu Kaszel a inne leki

 • Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych obecnie lub ostatnio przez pacjenta suplementach diety i lekach, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
 • Należy unikać jednoczesnego podawania leków wykrztuśnych, ponieważ może to prowadzić do zalegania wydzieliny w drogach oddechowych, co zwiększa ryzyko skurczu oskrzeli i zakażenia dróg oddechowych. 

Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

 • Lek Theraflu Kaszel może powodować senność. W związku z tym należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.
 • Dzieci stosujące lek powinny unikać jazdy na rowerze i hulajnodze.

Opakowanie:
100 ml

Podmiot odpowiedzialny:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
ul. Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa
tel. 22 576 96 00

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii