Kategorie

Sylimarol 70 mg, 30 drażetek

4348201

Lek Sylimarol 70 mg stosuje się w rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz po spożyciu trudno strawnych pokarmów. Wspomagająco w zaburzeniach czynności i przewlekłych stanach zapalnych wątroby.

Więcej szczegółów

 

Cena: 10,94 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Skład

1 tabletka zawiera:

  • substancje czynne: Sylibi mariani fructus extractum DER20-34:1; ekstrahent: metanol 90%;
  • substancja pomocnicza: benzoesan sodu <0,2%
  • substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, glukoza, sacharoza, magnezu stearynian, talk, guma arabska, mieszanka wosku pszczelego białego i wosku Carnuba.
 
Działanie

Sylimaryna stabilizuje błony komórek wątrobowych, chroniących przed szkodliwym działaniem substancji toksycznych.

 
Wskazania

Stany rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi oraz po spożyciu trudno strawnych pokarmów. Wspomagajaco w zaburzeniach czynności i przewlekłych stanach zapalnych wątroby.

 
Dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 3 razy dziennie 1 tabletkę po jedzeniu o ile lekarz nie zleci inaczej. Produkt wymaga systematycznego stosowania od okresu 4-tygodniowego w przypadku zatruć do kuracji 6-miesięcznej w przypadkach chronicznych. Po konsultacji z lekarzem i po poważniejszych zatruciach można zwiększyć dawkę do 5 tabletek dziennie. Minimalna dzienna dawka wynosi 200mg natomiast maksymalna 400mg.

 
Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub nadwrażliwośćna rośliny z rodziny Compositae.

 
Działania niepożądane

Nie odnotowano. Niemniej istnieje możliwość wystąpienia łagodnego działania przeczyszczającego.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii