Skinoren Rosacea (Finacea) 150mg/g żel 30g
search
  • Skinoren Rosacea (Finacea) 150mg/g żel 30g

Skinoren Rosacea (Finacea) 150mg/g żel 30g

Skinoren Rosacea Lek w postaci żelu do stosowania na skórę.

Cena:
55,14 zł
Wysyłka w 24h
Produkt dostępny Ilość

  • Lek

Darmowa dostawa w zamówieniach od kwoty: 250 zł

  • Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł
  • Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł
  • Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł
Odbiór w punkcie poczty polskiej - 9,99zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Skinoren Rosacea Lek w postaci żelu do stosowania na skórę.

Skład

1 g leku zawiera: 150 mg kwasu azelainowego.
Substancje pomocnicze: glikol propylenowy, polisorbat 80, lecytyna, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, karbomer 980, sodu wodorotlenek, disodu edetynian, kwas benzoesowy (E210) i woda oczyszczona.
Lek zawiera glikol propylenowy i kwas benzoesowy.

Dawkowanie

Lek Skinoren Rosacea zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Lek Skinoren Rosacea jest przeznaczony wyłącznie do zastosowania miejscowego (na skórę).

Zazwyczaj stosowane dawkowanie i częstość podawania leku:
Lek Skinoren Rosacea nanosi się na chorobowo zmienione miejsca na skórze dwa razy na dobę (rano i wieczorem) i delikatnie wciera w skórę. Około 2,5cm leku wyciśniętego z tuby, co odpowiada 0,5g żelu, wystarcza na pokrycie całej twarzy. Aby osiągnąć optymalny wynik leczenia, ważne jest regularne stosowanie leku Skinoren Rosacea w ciągu całego okresu leczenia.
W przypadku podrażnienia skóry można ograniczyć częstość stosowania leku Skinoren Rosacea do jednego razu na dobę, aż ustąpi podrażnienie. Jeżeli jest to konieczne należy przerwać leczenie na kilka dni.
Przed zastosowaniem leku Skinoren Rosacea należy dokładnie oczyścić skórę woda i wysuszyć. Można użyć łagodnego środka do oczyszczania skóry.
Nie używać opatrunków nieprzepuszczających powietrze i wodoszczelnych oraz opatrunków osłaniających. Po nałożeniu żelu należy umyć ręce.

Czas trwania leczenia
Lek Skinoren Rosacea można stosować przez kilka miesięcy w zależności od skuteczności leczenia. Wyraźną poprawę można zauważyć po 4 tygodniu leczenia. W przypadku braku poprawy po 2 miesiącach lub zaostrzenia trądziku różowatego należy skontaktować się z lekarzem.

Wskazania

Lek Skinoren Rosacea zawiera jako substancją czynną kwas azelainowy i jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę w leczeniu trądziku różowatego. Jest on stosowany w celu zmniejszenia zapalnych grudek i krost na twarzy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Skinoren Rosacea może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Może wystąpić podrażnienie skóry (np. pieczenie i swędzenie). W większości przypadków objawy podrażnienia są łagodne lub umiarkowane. Częstość ich występowania zmniejsza się w miarę długości leczenia.
Najczęściej obserwowane działania niepożądane to swędzenie (świąd), pieczenie i ból w miejscu podania.

W trakcie leczenia lekiem Skinoren Rosacea mogą wystąpić następujące działania niepożądane, które dotyczą skóry w miejscu podania:

  • Bardzo często (mogą wystąpić częściej niż u 1 na 10 osób): pieczenie, ból, swędzenie (świąd) w miejscu podania;

  • Często (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 osób): uczucie mrowienia lub drętwienia (parestezje), suchość skóry, wysypka, opuchnięcie (obrzęk) w miejscu podania;

  • Niezbyt często (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 100 osób): trądzik, reakcja skórna na czynnik zewnętrzny (kontaktowe zapalenie skóry), nienaturalne zaczerwienienie twarzy (rumień), pokrzywka, uczucie dyskomfortu w miejscu podania;

  • Rzadko (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 1000 osób): reakcja alergiczna (nadwrażliwość), pogorszenie objawów astmy.

Zazwyczaj, miejscowe podrażnienie skóry ustępuje w trakcie leczenia.

W badaniach klinicznych u pacjentów leczonych kwasem azelainowym w postaci żelu z powodu trądziku obserwowano zmianę zabarwienia w miejscu zastosowania, natomiast nie obserwowano ich u pacjentów leczonych z powodu trądziku różowatego, chociaż nie można tego wykluczyć (częstość występowania nie jest znana).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Skinoren Rosacea należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Należy zachować ostrożność, aby uniknąć kontaktu leku z oczami, jamą ustną i innymi błonami śluzowymi. W razie przypadkowego kontaktu leku z oczami, jamą ustną i (lub) błonami śluzowymi należy je przepłukać dużą ilością wody. jeśli podrażnienie oczu nie ustąpi, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Po każdym nałożeniu leku Skinoren Rosacea należy umyć ręce. Ze względu na dużą wrażliwość skóry twarzy z trądzikiem różowatym, podczas leczenia lekiem Skinoren Rosacea wskazane jest powstrzymanie się od używania innych leków do stosowania miejscowego, a także produktów do pielęgnacji skóry, które mogłyby wywołać miejscowe podrażnienie, takich jak mydło, preparaty do czyszczenia twarzy zawierające alkohol, nalewki lecznicze, środki ściągające oraz złuszczające.

Rzadko obserwowano przypadki pogorszenia objawów astmy u pacjentów z astmą oskrzelową leczonych kwasem azelainowym.

Lek Skinoren Rosacea zawiera kwas benzoesowy oraz glikol propylenowy.
Kwas benzoesowy w niewielkim stopniu podrażnia skórę, oczy i błony śluzowe. Glikol propylenowy może powodować podrażnienie skóry.

Ciąża i karmienie piersią

Brak danych dotyczących stosowania kwasu azelainowego u kobiet w ciąży. W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią to lekarz decyduje, czy mogą stosować lek Skinoren Rosacea.
Nie wolno dopuścić do styczności niemowlęcia z leczoną tym lekiem skórą lub piersią.
W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzie się lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek Skinoren Rosacea nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia, ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności w leczeniu trądziku różowatego.8582703
20 Przedmioty

Opis

Lek
Tak
Nowy