Kategorie

Nowy

LIX Krople do uszu 7g

9091624

LIX Krople do uszu - Dolegliwości, którym towarzyszy ból spowodowany długotrwałym noszeniem słuchawek lub woskowiną, która zatyka przewód słuchowy zewnętrzny, stanach zapalanych objawiających się obrzękiem, bólem i swędzeniem przewodu słuchowego zewnętrznego, dolegliwościach, którym towarzyszy ból spowodowanych regularną ekspozycją na działanie wody i wilgoci,

Więcej szczegółów

 

Cena: 19,49 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazania:
Dolegliwości, którym towarzyszy ból spowodowany długotrwałym noszeniem słuchawek lub woskowiną, która zatyka przewód słuchowy zewnętrzny, stanach zapalanych objawiających się obrzękiem, bólem i swędzeniem przewodu słuchowego zewnętrznego, dolegliwościach, którym towarzyszy ból spowodowanych regularną ekspozycją na działanie wody i wilgoci, np. basen, dolegliwościach, którym towarzyszy ból spowodowany częstym stosowaniem detergentów, które niszczą naturalną błonę osłaniająca przewód słuchowy zewnętrzny, np. szampony, mydła, żele).

Właściwości:
LIX krople do uszu to wyrób medyczny, którego działanie oparte jest na osmotycznych właściwościach glicerolu. Głównym składnikiem kropli LIX jest glicerol, który łagodnie przylega do skóry w miejscu aplikacji i odpowiada za jego właściwości ochronne i higroskopijne. Lidokaina zastosowana pomocniczo w kroplach lix jako środek powierzchniowo znieczulający, dodatkowo łagodzi ból ucha.

Składniki:
0,5% roztwór chlorowodorku lidokainy w glicerolu (bezwodnym).

Sposób użycia:
Dzieci od 6 miesiąca życia: 2 krople do każdego ucha maksymalnie trzy razy na dobę.
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia:
2 krople do każdego ucha maksymalnie trzy razy na dobę. Jeśli po upływie 3 dni nie dojdzie do poprawy lub pacjent czuje się gorzej, należy skonsultować się z lekarzem.


Ważne informacje:

  • Przechowywać w temperaturze 15-25 stopni Celsjusza w oryginalnym opakowaniu.
  • Wyrób należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Przeciwwskazania:

  • Opakowanie zostało uszkodzone,
  • Przy perforacji błony bębenkowej ucha,
  • Stwierdzono wcześniej uczulenie na którykolwiek ze składników wyrobu,
  • Pacjent jest po operacji lub zabiegu chirurgicznym,
  • U dzieci poniżej 6 miesiąca życia,
  • Przy przedłużającym się bólu lub obrzęku, wywołanym stanem zapalnym o podłożu bakteryjnym lub grzybiczym.
  • Nie należy stosować LIX do ucha z założonym aparatem słuchowym.

Opakowanie:
7g 

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii