Kategorie

Prospan Syrop 0,035 g/5ml 100ml Salveo

3017321

Prospan syrop 0,035 g/5ml 100 ml - Środek wykrztuśny w kaszlu produktywnym (tzw. kaszel mokry) u dzieci od 2 lat i dorosłych.

Więcej szczegółów

 

Cena: 19,03 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazania:
Środek wykrztuśny w kaszlu produktywnym (tzw. kaszel mokry) u dzieci od 2 lat i dorosłych.


Właściwości:

Prospan to lek roślinny w postaci syropu zawierający wyciąg z liści bluszczu (Hederae helicis folii extractum siccum). Preparat stosowany jest jako środek wykrztuśny w tzw. mokrym kaszlu (kaszel produktywny) u dzieci oraz osób dorosłych w celu upłynnienia zalegającej wydzieliny (działanie sekretolityczne), zmniejszenia skurczu mięśni gładkich oskrzeli (działanie spazmolityczne) oraz łagodzenia kaszlu.


Głównymi składnikami czynnymi suchego wyciągu z liści bluszczu są saponiny triterpenowe o charakterze glikozydowym (α-hederyna, hederagenina i hederakozyd C). Dzięki właściwościom sekretolitycznym i spazmolitycznym syrop pomaga usuwać z dróg oddechowych zalegający śluz, poprzez łatwiejsze odkrztuszanie, a tym samym łagodzić kaszel, który może być uporczywym wysiłkiem fizycznym obciążającym cały organizm.


Syrop Prospoan nie zawiera cukru oraz alkoholu jest więc odpowiedni do stosowania u dzieci i dorosłych, w tym osób chorych na cukrzycę. Do opakowania dołączona została miarka, która umożliwia dokładne odmierzenie zalecanych dawek, a butelka została wyposażona w specjalną końcówkę ułatwiająca dozowanie syropu.


Składniki:

100 ml syropu zawiera: substancję czynną: suchy ekstrakt z liści bluszczu pospolitego (Hederae helicis folii extractum siccum 5-7,5:1) 0,7 g, ekstrahent - etanol 30% (m/m), substancje pomocnicze: sorbitol płynny krystalizujący, sorbitan potasu, kwas cytrynowy bezwodny, guma ksantanowa, aromat wiśniowy, woda oczyszczona.


Sposób użycia:

  • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 5 ml syropu trzy razy na dobę (co odpowiada 105 mg suchego wyciągu z liści bluszczu na dobę).
  • Dzieci w wieku od 6 do 11 lat: 5 ml syropu dwa razy na dobę (co odpowiada 70 mg suchego wyciągu z liści bluszczu na dobę).
  • Dzieci w wieku od 2 do 5 lat: przeciętnie 2,5 ml syropu dwa razy na dobę (co odpowiada 35 mg suchego wyciągu z liści bluszczu na dobę).
  • Lek należy przyjmować rano (w południe) i wieczorem. Czas trwania leczenia jest zależny od typu objawów i stopnia ich zaawansowania. Leczenie lekiem powinno trwać przynajmniej 7 dni, nawet w przypadku łagodnych stanów zapalnych dróg oddechowych. Po ustąpieniu objawów chorobowych kuracja można kontynuować przez 2-3 dni.
  • Syrop należy mocno wstrząsnąć przed użyciem. Do odmierzenia leku służy odpowiednia miarka załączona do opakowania.

Ważne informacje:

  • Przechowywać w temperaturze nieprzekraczającej 25°C.
  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przeciwwskazania:

  • Nadwrażliwość na składniki leku.
  • Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat ze względu na ryzyko nasilenia objawów ze strony układu oddechowego.

Opakowanie:
100 ml 

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii