

Polibiotic to produkt leczniczy zawierający 3 antybiotyki działające w przypadku zakażeń skórnych, maść do stosowania w przypadku ran, owrzodzeń i oparzeń.
Darmowa dostawa w zamówieniach od kwoty: 250 zł
Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany
Z tym produktem zamawiano także
Polibiotic zawiera antybiotyki, które uzupełniają się w zakresie działania przeciwbakteryjnego. Lek działa na bakterie chorobotwórcze, będące przyczyną większości zakażeń skóry. Neomycyna i polimyksyna B wykazuje aktywność przeciw bakteriom Gram-ujemnym, z kolei bacytracyna przeciwko Gram-dodatnim.
Substancjami czynnymi są: neomycyna (Neomycini sulfas), polimyksyna B (Polymyxini B sulfas), bacytracyna (Bacitracinum zincum).
1 g maści zawiera 5 mg siarczanu neomycyny, 5000 j.m. siarczanu polimyksyny B, 400 j.m. bacytracyny cynkowej.
Substancja pomocnicza: wazelina biała.
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: skórę zmienioną chorobowo smarować 2-5 razy na dobę.
W przypadku wystąpienia objawów nadwrażliwości należy przerwać stosowanie leków oraz skontaktować się z lekarzem.
Stosowanie leku omówić z lekarzem jeśli: u pacjenta występuje nadwrażliwość na antybiotyki z grupy aminoglikozydowych (streptomycyna, gentamycyna, tobramycyna) lub polimyksyny, jeśli pacjent ma zaburzenia czynności nerek.
Nie należy leku stosować długotrwale ze względu na możliwość namnażania się grzybów i bakterii opornych na lek.
Stosowanie leku na dużą powierzchnię skóry może prowadzić do uszkodzeń słuchu, nerek i działania toksycznego na układ nerwowy.
Okres ważności po pierwszym otwarciu tuby: 7 dni.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci
Ze względu na brak odpowiednich badań, nie należy stosować leku w okresie ciąży i karmienia piersią.
Kiedy nie stosować leku Polibiotic:
15 g
Polibiotic to produkt leczniczy zawierający 3 antybiotyki działające w przypadku zakażeń skórnych, maść do stosowania w przypadku ran, owrzodzeń i oparzeń.