Kategorie

Nurofen 200 mg x 12 tabletek powlekanych

5992401

Nurofen (Ibuprofen 200 mg)

Więcej szczegółów

 

Cena: 5,07 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Nurofen (Ibuprofen 200 mg)

Lek Nurofen (ibuprofen 200 mg) działa w sposób ukierunkowany na ból o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.

Cechy produktu

  • Podstawowa dawka Ibuprofenu 200 mg

  • Do stosowania przy łagodnych i umiarkowanych bólach

  • Dostępne opakowania: 10, 12 tabletek powlekanych

Nurofen zapewnia szybkie i ukierunkowane działanie przeciwbólowe milionom ludzi od ponad 30 lat. Dzięki substancji czynnej – ibuprofenowi – lek Nurofen pomaga łagodzić stany zapalne i przynosi ulgę na długo m.in. w bólu głowy, migrenie czy bólach krzyża.

Skład:

Ibuprofen 200 mg
Nie zawiera glutenu, pszenicy ani laktozy.
Nie zawiera konserwantów.
Zawiera sacharozę.
Może być stosowany w okresie karmienia piersią (przerwanie karmienia piersią nie jest konieczne w trakcie krótkotrwałego leczenia ibuprofenem w zalecanych dawkach).

Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować leku Nurofen po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku oraz na blistrze (po EXP). Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca.

Stosowanie:

Do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat (o masie ciała powyżej 20 kg). Wyłącznie do podawania doustnego i do doraźnego stosowania.

Dzieci:
Optymalne dawkowanie znajduje się między 7 - 10 mg/kg masy ciała 3 do 4 razy na dobę, co odpowiada dawce dobowej 20 - 30 mg/kg. Zaleca się, aby w leczeniu bólu i gorączki nie przekraczać dawki dobowej 30 mg/kg/dobę.

Dzieci od 6 do 9 lat (20 do 30 kg): 1 tabletka 200 mg. W razie potrzeby, 1 tabletka co 6 godzin. Nie należy przekraczać dawki 3 tabletki/dobę (600 mg).

Dzieci od 9 do 12 lat (30 do 40 kg): 1 tabletka 200 mg. W razie potrzeby, 1 tabletka co 4 do 6 godzin. Nie należy przekraczać dawki 4 tabletki/dobę (800 mg).

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat (powyżej 40 kg): Dawka początkowa dwie tabletki, następnie w razie potrzeby jedną lub dwie tabletki co 4 do 6 godzin. Nie stosować więcej niż sześć tabletek (1200 mg ibuprofenu) w ciągu doby. Należy zachować czterogodzinną przerwę pomiędzy dawkami.

Tabletki należy popijać wodą.Maksymalna dawka to 6 tabletek (1200 mg ibuprofenu) w ciągu 24 godzin.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: