Kategorie

Najczęściej kupowane

Ciąża określana jest przez wielu specjalistów jako maraton dla organizmu kobiety. Dlatego też w tym czasie musi ona w sposób szczególny dbać o swoje zdrowie, w czym pomagają także bezpieczne multiwitaminy dla kobiet w ciąży. Jak się bowiem okazuje, w tym czasie warto suplementować nie tylko kwas foliowy, ale również inne witaminy oraz minerały, pozwalające kompleksowo zadbać o zdrowie organizmu mamy oraz dziecka.

Jakie witaminy dla kobiet w ciąży stosować?

Przyjmowanie jakichkolwiek preparatów w okresie ciąży powinno być konsultowane z lekarzem prowadzącym. Nie inaczej jest w przypadku witamin dla przyszłych mam oraz dla kobiet w ciąży, które spożywane w zbyt dużych dawkach, również mogą być szkodliwe. Generalnie jednak w tym okresie lekarze najczęściej zalecają suplementację:

  • jodu,
  • witaminy D3 (jej niedobory ma około 90 proc. Polaków),
  • żelaza,
  • magnezu,
  • kwasów omega-3.

Jeśli badania wykażą na inne niedobory, także możliwe będzie ich suplementowanie, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Kiedy wdrożyć multiwitaminy dla ciężarnych?

O zdrowie należy zacząć dbać jeszcze przed zajściem w ciążę, aby przygotować organizm do trudu związanego z tym okresem. Na tym etapie warto wykonać badania kontrolne pozwalające wskazać potencjalne niedobory w organizmie i następnie sięgnąć po odpowiednio dobrane witaminy dla przyszłych mam. Ich skład niewiele różni się od preparatów dla ciężarnych, dlatego zdecydowanie można je wdrożyć. Mogą być to także tabletki na płodność, które zwiększają prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

Trzeba też pamiętać, że multiwitaminy dla ciężarnych oraz witaminy dla przyszłych mam to za mało. Konieczna jest dobrze zbilansowana dieta, duża dawka odpoczynku i snu, a także minimalizacja stresu na co dzień.

Multiwitaminy dla kobiet w ciąży 

W kategorii 2 produków.
Wyświetla 1 - 2 z 2 produktów
Wyświetla 1 - 2 z 2 produktów