Metafen rozkurczowy 40 tabletek
search
  • Metafen rozkurczowy 40 tabletek

Metafen rozkurczowy 40 tabletek

Metafen rozkurczowy Lek wykazuje działanie rozkurczowe (spazmolityczne) na mięśnie gładkie. Jego działanie spazmolityczne wiąże się z bezpośrednim wpływem na mięśniówkę gładką i jest niezależne od rodzaju unerwienia.

Cena:
21,92 zł
Wysyłka w 24h
Produkt dostępny Ilość

Darmowa dostawa w zamówieniach od kwoty: 250 zł

  • Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł
  • Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł
  • Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł
Odbiór w punkcie poczty polskiej - 9,99zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Wskazania Metafen:

Lek wykazuje działanie rozkurczowe (spazmolityczne) na mięśnie gładkie. Jego działanie spazmolityczne wiąże się z bezpośrednim wpływem na mięśniówkę gładką i jest niezależne od rodzaju unerwienia.

Metafen Właściwości:

Drotaweryna hamuje aktywność enzymu fosfodiesterazy IV, co prowadzi do zwiększenia stężenia cAMP i dalszej kaskady wewnątrzkomórkowych reakcji, których efektem jest rozkurcz komórki mięśniowej. Działanie rozkurczające dotyczy mięśni gładkich przewodu pokarmowego, układu moczowo-płciowego, układu krążenia oraz dróg żółciowych i jest silniejsze, niż wykazywane przez papawerynę. Jest stosowana w przypadku skurczu mięśni gładkich zarówno pochodzenia nerwowego, jak i mięśniowego.

Skład Metafen:

  • Substancją czynną leku jest drotaweryna.
  • Każda tabletka zawiera 40 mg drotaweryny chlorowodorku.
  • Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, magnezu stearynian.

Metafen Dawkowanie: 

Preparat ma postać tabletek do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek, ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku, a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu, skonsultuj się z lekarzem.

Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 10 dni.

Dorośli: 120–240 mg na dobę w 2–3 dawkach podzielonych.

Dawka maksymalna 240 mg na dobę.

Dzieci: dzieci 6.–12. roku życia: 80 mg na dobę w 2 dawkach podzielonych; dzieci po 12. roku życia: 160 mg na dobę w 2–4 dawkach podzielonych.

Stosowanie preparatu u dzieci do 6. roku życia jest przeciwwskazane.

Ważne Informacje:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opakowanie:

40 tabletek

3809223
20 Przedmioty

Opis

Lek
Nie
Nowy