> Środki przeciwbólowe>Metafen Forte żel 100g

Kategorie

Metafen Forte żel 100g

Lek

Cena: 20,12 zł

Koszty wysyłki:

Darmowa dostawa w zamówieniach
od kwoty: 250 zł

Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł

Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł

Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł

Kurier DPD - płatność online - 15,99 zł

Kurier DPD - pobranie - 18,99 zł

Specjalistyczny transport Poltraf - 14,99 zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

6488781

Metafen Forte żel zawiera ibuprofen, który należy do grupy leków nazywanej niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) i wykazuje działanie przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Mechanizm działania ibuprofenu polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn w tkankach, które towarzyszą stanowi zapalnemu.

 

Więcej informacji

Wskazania:
Dolegliwości wymagające miejscowego działania przeciwbólowego i przeciwzapalnego: bóle towarzyszące chorobom układu mięśniowo-szkieletowego; bóle pleców; nerwobóle; bóle pourazowe; bóle w lekkich postaciach zapalenia stawów.

Właściwości:
Metafen Forte żel zawiera ibuprofen, który należy do grupy leków nazywanej niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) i wykazuje działanie przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Mechanizm działania ibuprofenu polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn w tkankach, które towarzyszą stanowi zapalnemu.


Składniki:

1g żelu zawiera: substancję czynną: sól lizynową ibuprofenu 100mg oraz substancje pomocnicze: makrogol 200, trolamina, karbomer 980, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, olejek z pomarańczy gorzkiej, woda oczyszczona.

Sposób użycia:
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: należy wycisnąć około 3cm żelu i delikatnie wsmarować w miejsce objęte dolegliwościami, aż do całkowitego wchłonięcia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Leku nie należy stosować częściej niż co 4 godziny i nie więcej niż 3 razy na dobę.


Przeciwwskazania:

  • Uczulenie na którykolwiek ze składników leku,
  • choroby alergiczne skóry, oparzenia skóry, uszkodzenia skóry,
  • Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat,
  • Zaburzenia czynności wątroby lub nerek, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
  • Astma,
  • Ciąża, 
  • Laktacja

Opakowanie:
100 g 

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii