Kategorie

Najczęściej kupowane

Wzdęcia dla wielu osób stanowią codzienny problem wymagający kompleksowego wsparcia. Pojawiają się po zjedzeniu ciężkich, tłustych posiłków albo jako objaw różnych dolegliwości jelit, w tym IBS - Zespołu Jelita Drażliwego. O ile w pierwszym przypadku odpowiedzią na pytanie “co na wzdęcia i gazy” będzie po prostu zmiana diety i wdrożenie zdrowych nawyków żywieniowych, o tyle w przypadku IBS leki na wzdęcia są niemalże koniecznością. Jeśli masz wyjątkowo wrażliwy układ pokarmowy i wystarczy jeden nieodpowiednio dobrany posiłek, byś musiał zmagać się potem z bólem, kolką i twardym, wręcz napompowanym brzuchem - koniecznie uzupełnij swoją domową apteczkę o skuteczny lek na gazy, któremu będziesz mógł zaufać w każdej sytuacji. 

Co na wzdęcia i gazy?

Współcześnie możesz wybierać spośród dziesiątek różnych produktów, zarówno ziołowych (np. z anyżem czy miętą), jak i tych zawierających sprzyjające w objawowym leczeniu wzdęć symetykon lub dimetykon. To środki, które zmniejszają napięcie powierzchniowe gazów gromadzących się w jelitach. Istnieją także wyroby medyczne z gotowymi enzymami trawiennymi, dzięki którym łatwiej będzie Ci pokonać ciężkostrawne pokarmy. Wzdęcia pojawiają się czasem także w przypadku nietolerancji laktozy po spożyciu produktów, które ją zawierają - w takich wypadkach rozwiązaniem będzie unikanie nabiału i wszystkiego, co zawiera laktozę. Poza lekami na wzdęcia można stosować także masaże i ciepłe okłady, na przykład z termoforem. Pamiętaj, że dobrym uzupełnieniem leczenia wzdęć jest zwiększenie aktywności fizycznej i ograniczenie pozycji siedzącej.

Wybierz właściwe preparaty na wzdęcia

Jeśli odpowiadają Ci leki na wzdęcia w formie tabletek, możesz przetestować takie produkty jak Espumisan w kapsułkach - zawiera on symetykon, dzięki któremu gazy zostają wchłaniane przez ścianę jelita lub usuwane z przewodu pokarmowego poprzez perystaltykę jelit. Na wzdęcia spowodowane nietolerancją laktozy wypróbuj doraźnie Lactocontrol, a z ziołowych rozwiązań np. korzeń mniszka.

Środki na wzdęcia 

W kategorii 69 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 69 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 69 produktów