> Mama i kobieta w ciąży>Kosmetyki dla ciężarnych

Kategorie

Najczęściej kupowane

Kosmetyki dla kobiet w ciąży

Apteczne kosmetyki dla kobiet w ciąży to dobry sposób na zadbanie o skórę w okresie, gdy organizm przyszłej mamy jest na etapie naprawdę intensywnych zmian. Dlaczego jednak sięgać m.in. po preparaty apteczne? Chodzi tutaj przede wszystkim o ich bezpieczeństwo, a także składy dopasowane stricte do potrzeb kobiet w ciąży, które są w tym czasie szczególne.

Na jakie problemy pomagają kosmetyki dla kobiet w ciąży?

Czas ciąży to najczęściej nadmierna pigmentacja na skórze, przebarwienia, a także rozstępy oraz cellulit. Może mieć miejsce też nasilenie trądziku i w takim czasie - jeśli zalecenie wyda lekarz - warto sięgnąć po suplementy dla kobiet w ciąży, które mogą złagodzić objawy oraz uzupełnić niedobory niektórych witamin w organizmie.

Część ciężarnych doświadcza dodatkowo pojawiania się ostudy. Jest to zmiana barwnikowa, która najczęściej pojawia się na czole, policzkach oraz nosie. Wynika to z faktu większej podatności na przebarwienia w tym okresie, dlatego też tak ważne są apteczne kosmetyki dla kobiet w ciąży z filtrem UV, najlepiej te z faktorem SPF 50+.

Jakie składniki są odradzane ciężarnym?

Ekologiczne kosmetyki dla kobiet w ciąży oraz preparaty apteczne często mają zupełnie inne składy niż produkty drogeryjne, gdyż szereg substancji jest w tym przypadku niezalecanych. Do tych odradzanych zalicza się m.in. retinoidy, a także salicylany, które mają działanie przeciwbakteryjne, a także przeciwzapalne (często mają je w sobie leki na trądzik bez recepty). Dodatkowo szczególną ostrożność należy zachować w przypadku lakierów do paznokci oraz kosmetyków zapachowych ze względu na zawartość ftalanów, które mogą zaburzać rozwój płodu.

Kosmetyki dla ciężarnych 

W kategorii 3 produków.
Wyświetla 1 - 3 z 3 produktów
Wyświetla 1 - 3 z 3 produktów