Kategorie

Nowy

Gaviscon o smaku mięty Tab 250mg + 133,5mg + 80mg 48 tabletek do rozgryzania i żucia, Data ważności: 30.04.2021 r.

3323735

Gaviscon o smaku mięty - Leczenie objawów refluksu żołądkowo-przełykowego.

Data ważności: 30.04.2021 r.

Więcej szczegółów

 

Cena: 18,49 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazania:
Leczenie objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga i niestrawność, na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży, a także u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku.


Właściwości:
Lek Gaviscon o smaku mięty tworzy ochronną warstwę utrzymującą się na powierzchni treści żołądkowej. Warstwa ta zapobiega cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej z żołądka, co powoduje zmniejszenie bólu i uczucia dyskomfortu w gardle i jamie ustnej.


Składniki:
Substancjami czynnymi leku są 250mg alginianu sodu, 133,5 mg wodorowęglanu sodu oraz 80mg węglanu wapnia. Ponadto lek zawiera mannitol (E421), makrogol 20 000, kopowidon, aspartam (E951), aromat mięty pieprzowej, magnezu stearynian oraz acesulfam potasowy.


Sposób użycia:
Stosować u dorosłych, w tym pacjentów w podeszłym wieku oraz u dzieci w wieku 12 lat i powyżej: w przypadku wystąpienia objawów 2 do 4 tabletek po posiłkach i przed snem, do czterech razy na dobę. Stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat: podawać tylko po konsultacji z lekarzem.


Ważne informacje:
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Przeciwwskazania:

  • Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek składnik leku, objawiające się jako trudności w oddychaniu lub wysypki skórne.
  • Pacjenci, u których wymagane jest znaczne ograniczenie podaży tych składników w diecie powinni skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.
  • Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku chorób nerek lub serca, gdyż zwiększona zawartość soli zwiększa ryzyko tych chorób.
  • Jeśli objawy utrzymują się powyżej 7 dni, należy skonsultować się z lekarzem. 
  • Lek ten można stosować podczas ciąży i karmienia piersią. 

Opakowanie:
48 tabletek

30 Inne produkty w tej samej kategorii