Doppelherz Energovital Tonik K 1000 ml
search
 • Doppelherz Energovital Tonik K 1000 ml

Doppelherz Energovital Tonik K 1000 ml

Lek wspomagający czynność serca i układu krążenia, w szczególności w stanach napięcia nerwowego.

Cena:
46,81 zł
Wysyłka w 24h
Produkt dostępny Ilość

 • Lek

Darmowa dostawa w zamówieniach od kwoty: 250 zł

 • Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł
 • Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł
 • Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł
Odbiór w punkcie poczty polskiej - 9,99zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Lek wspomagający czynność serca i układu krążenia, w szczególności w stanach napięcia nerwowego.

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Doppelherz Energovital Tonik K zawiera - jako substancje czynne - wyciągi płynne: z owoców głogu, liści melisy, liści rozmarynu i korzenia kozłka lekarskiego (potocznie: waleriany).

Działanie

 • Wyciąg z głogu zwiększa wydolność serca.

 • Wyciąg z rozmarynu wykazuje działanie przeciwmiażdżycowe.

 • Wyciągi z waleriany i melisy działają uspokajająco i tonizująco na serce i układ nerwowy.

Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Lek ten należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty.

(20 ml - pojedyncza dawka - zawiera:)

Składniki

Ilość (%RWS)

głóg (wyciąg)

620 mg

- wyciąg z owoców głogu (DER 1:1)

400 mg

- wyc. z owoców głogu (DER 1:2)

220 mg

melisa (wyciąg)

100 mg

rozmaryn (wyciąg)

100 mg

kozłek lekarski / waleriana (wyciąg)

100 mg

Ulotka:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Składniki:

Substancje czynne (zawarte w pojedynczej dawce, 20 ml płynu):

 • Crataegi fructus extractum fluidum (wyciąg płynny z owoców głogu; 100% wyciąg natywny DER 1:1; ekstrahent: 50% m/m etanol) - 400 mg

 • Crataegi fructus extractum fluidum (wyciąg płynny z owoców głogu; 100% wyciąg natywny DER 1:2; ekstrahent: 60% V/V etanol) - 220 mg

 • Melissae folii extractum fluidum (wyciąg płynny z liści melisy; 100% wyciąg natywny DER 1:1; ekstrahent: 30% m/m etanol) - 100 mg

 • Rosmarini folii extractum fluidum (wyciąg płynny z liści rozmarynu; 100wyciąg natywny DER 1:1; ekstrahent: 19% V/V etanol) - 100 mg

 • Valerianae radicis extractum fluidum (wyciąg płynny z korzenia kozłka lekarskiego); 100% wyciąg natywny DER 1:1; ekstrahent: 40% m/m etanol) - 100 mg

Substancje pomocnicze: miód, cukier inwertowany, glicerol, karmel (E 150a), wino słodkie.

Stosowanie:

Jak stosować Doppelherz Energovital Tonik K

W przypadku braku ustalonej przyczyny dolegliwości (diagnozy lekarskiej) – nie stosować dłużej niż 2 tygodnie. Jeśli po 2 tygodniach stosowania objawy nie ustąpią lub się nasilą - należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.

Dorośli: stosować doustnie po 20 ml Doppelherz Energovital Tonik 3-4 razy na dobę, podczas posiłków i przed snem.

Kiedy nie stosować Doppelherz Energovital Tonik K:

Jeśli pacjent ma uczulenie (lub nadwrażliwość) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie zaleca się stosowania u osób z chorobami wątroby, chorobą alkoholową, padaczką, u osób z uszkodzeniami mózgu, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

W przypadku pojawienia się bólu w rejonie serca, promieniującego do ramion, szyi lub nadbrzusza albo w razie pojawienia się zaburzeń oddychania należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Lek zawiera 17% obj. alkoholu; dawka leku (20 ml) zawiera 2,8 g alkoholu, co odpowiada 70 ml piwa (5% obj.) lub 30 ml wina (12 % obj.)

Dawka dobowa (60–80 ml) odpowiada 1–1,4 ww (wymienników węglowodanowych). W przypadku stwierdzonej nietolerancji na jakiekolwiek cukry, przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Inne leki:

Z uwagi na zawartość alkoholu i składników ziołowych preparat może wpływać na wchłanianie i skuteczność innych leków. Nie zaleca się równoczesnego stosowania z lekami o działaniu uspokajającym.

Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich przyjmowanych ostatnio lub obecnie lekach, również tych, które pacjent planuje przyjmować.

Ciąża i karmienie piersią:

Nie stosować w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Dzieci i młodzież:

Nie stosować u dzieci i młodzieży (do 18 roku życia).

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:

Z uwagi na zawartość alkoholu preparat może negatywnie wpływać na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Nie należy przyjmować leku przed prowadzeniem pojazdu lub obsługą maszyn.

Możliwe działania niepożądane

Nie stwierdzono działań niepożądanych podczas stosowania leku Doppelherz Energovital Tonik K. Nie można wykluczyć objawów uczulenia (nadwrażliwości) na niektóre składniki leku. Korzeń kozłka lekarskiego może niekiedy wywoływać łagodne objawy niepożądane ze strony przewodu pokarmowego (mdłości, kolkę jelitową).

4857014
20 Przedmioty

Opis

Lek
Tak
Nowy