Disnemar Xylo aerozol do nosa 1mg/ml 10ml (butelka)
search
  • Disnemar Xylo aerozol do nosa 1mg/ml 10ml (butelka)

Disnemar Xylo aerozol do nosa 1mg/ml 10ml

Disnemar Xylo 1mg/ml, aerozol do nosa z wodą morską, dla dorosłych i dzieci od 10 lat, 10ml.

Cena:
18,01 zł
Brak w magazynie Ilość

  • Brak w magazynie
  • Lek

Darmowa dostawa w zamówieniach od kwoty: 250 zł

  • Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł
  • Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł
  • Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł
Odbiór w punkcie poczty polskiej - 9,99zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Wskazania:

Do krótkotrwałego leczenia przekrwienia błony śluzowej nosa.

Przeciwwskazania:

Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na ksylometazolinę lub którykolwiek z pozostałych składników leku Disnemar Xylo, jeśli pacjent przebył niedawno operację mózgu z dostępu przez nos lub jamę ustną.

Działanie:

Zwęża naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa, w wyniku tego zmniejsza jej obrzęk wywołany różnymi przyczynami i ułatwia oddychanie przez nos.

Składniki aktywne:

Substancją czynną leku jest ksylometazoliny chlorowodorek. 1 mililitr roztworu zawiera: 1mg ksylometazoliny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze. Jedno rozpylenie aerozolu Disnemar Xylo 1,0 mg/ml (czyli 90 mikrolitrów) zawiera 90 mikrogramów ksylometazoliny chlorowodorku. Ponadto lek zawiera wodę morską oczyszczoną, potasu diwodorofosforan i wodę oczyszczoną.

Sposób użycia:

Przed pierwszym podaniem leku konieczne jest kilkukrotne (czterokrotne) rozpylenie aerozolu w powietrze w celu uzyskania jednolitych dawek. Butelkę należy trzymać w pozycji pionowej. Jeśli lek nie był stosowany przez kilka dni, to w celu uzyskania jednolitych dawek należy rozpylić przynajmniej jedną dawkę aerozolu w powietrze. Disnemar Xylo 1 mg/ml jest przeznaczony do leczenia przekrwienia błony śluzowej nosa u dzieci w wieku od 10 lat oraz u dorosłych. Zazwyczaj stosowana dawka to 1 lub 2 rozpylenia aerozolu do każdego otworu nosowego co 10 do 12 godzin (nie więcej niż trzy razy na dobę) przez maksymalnie 7 dni.

Podmiot odpowiedzialny:

BGP Products Poland

Sp.z. o.o.

ul. Postępu 21B

02-676 Warszawa

8987201

Opis

Lek
Tak
Nowy