Diather Test Krew utajona w kale FOB test Domowy test do wykrywania krwi utajonej w kale 1 sztuka
search
  • Diather Test Krew utajona w kale FOB test Domowy test do wykrywania krwi utajonej w kale 1 sztuka
  • Diather Test Krew utajona w kale FOB test Domowy test do wykrywania krwi utajonej w kale 1 sztuka

Diather Test Krew utajona w kale FOB test Domowy test do wykrywania krwi utajonej w kale 1 sztuka

TEST KREW UTAJONA W KALE przeznaczony jest do wykrywania utajonej krwi w próbce kału. Zasada działania testu opiera się na reakcji antygen-przeciwciało. Test charakteryzuje się wysoką dokładnością wynoszącą 99,1%, wykrywa niewielkie ilości krwi, niewidocznej makroskopowo. Test może stanowić również pomoc w diagnostyce owrzodzeń, polipów oraz stanów zapalnych jelit.

Cena:
15,69 zł
Brak w magazynie Ilość

  • Brak w magazynie

Darmowa dostawa w zamówieniach od kwoty: 250 zł

  • Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł
  • Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł
  • Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł
Odbiór w punkcie poczty polskiej - 9,99zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Wskazania:

  • Bóle żołądka
  • Nagły spadek wagi
  • Uczucie ciężkości
  • Predyspozycje rodzinne do występowania raka jelita grubego

Zastosowanie:
Szybki test przeznaczony jest do diagnostyki różnych chorób przewodu pokarmowego, a zwłaszcza jako badanie przesiewowe w kierunku wykluczenia nowotworów jelita grubego.


Właściwości:

TEST KREW UTAJONA W KALE przeznaczony jest do wykrywania utajonej krwi w próbce kału. Zasada działania testu opiera się na reakcji antygen-przeciwciało. Test charakteryzuje się wysoką dokładnością wynoszącą 99,1%, wykrywa niewielkie ilości krwi, niewidocznej makroskopowo. Test może stanowić również pomoc w diagnostyce owrzodzeń, polipów oraz stanów zapalnych jelit.

Badanie kału na krew utajoną (FOB: ang. fecal occult blood) jest nieinwazyjnym i prostym do wykonania samodzielnie przez pacjenta testem, który jest często wykonywany w diagnostyce różnych chorób przewodu pokarmowego, a zwłaszcza jako badanie przesiewowe w kierunku raka jelita grubego. Test może stanowić również pomoc w diagnostyce owrzodzeń, polipów czy stanów zapalnych jelit.

Według międzynarodowych wytycznych przedstawionych przez US Preventive Services Task Force (USPSTF) u zdrowych osób obu płci powyżej 50 roku życia, zaleca się raz w roku wykonywanie przesiewowych badań w kierunku raka jelita grubego za pomocą testów FOB.

TEST KREW UTAJONA W KALE jest domowym szybkim testem przeznaczonym do wykrywania już niewielkich ilości krwi, niewidocznej makroskopowo. Zasada działania testu opiera się na reakcji antygen-przeciwciało. Przeciwciała, naniesione na membranę testu w czasie produkcji, reagują z hemoglobiną pochodzącą z krwi obecnej w badanej próbce kału. Wynik testu odczytuje się w postaci barwnych linii na membranie kasety testowej w czasie 5 minut. Na wynik testu nie wpływa dieta.

Sposób użycia:



Opakowanie:

  • 1 saszetkę z testem kasetkowym
  • 1 pojemnik z odczynnikiem oraz aplikatorem do pobrania próbki
  • 1 podkładka papierowa do pobrania próbki
  • Instrukcja użycia.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

  1. JAK DZIAŁA TEST KREW UTAJONA W KALE?
    Test jest przeznaczony do wykrywania krwi utajonej w próbce kału, co ma związek z niektórymi chorobami, takimi jak: wrzodziejące zapalenie jelita grubego, inne choroby zapalne jelit, polipy czy nowotwory jelita grubego. TEST KREW UTAJONA W KALE to wiarygodne narzędzie diagnostyczne przeznaczone do użytku domowego, którego czułość umożliwia wykrycie w kale określonej ilości krwi, świadczącej o zmianach chorobowych w obszarze jelita grubego. Zasada działania testu opiera się na swoistych reakcjach immunologicznych. Wynik testu odczytuje się w postaci barwnych linii na membranie kasety testowej w czasie 5 minut.
  2. JAKA JEST DOKŁADNOŚĆ TESTU?
    TEST NA KREW UTAJONĄ W KALE jest swoisty dla hemoglobiny ludzkiej. Z przeprowadzonych badań wynika, że nie wykrywa on hemoglobiny krwi zwierząt: wołu, świni, kurczaka, indyka, kozy, konia i królika. Dzięki temu wykonanie badania nie wymaga zachowania specjalnej diety. Wyniki badań przeprowadzonych na 460 próbkach kału, wskazują, że TEST KREW UTAJONA W KALE charakteryzuje się wysoką dokładnością badania wynoszącą 99,1%.
  3. NA CO ZWRÓCIĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ PODCZAS WYKONYWANIA TESTU?
    Uzyskane wyniki testu są zależne od przestrzegania wytycznych zawartych w instrukcji użycia. W przypadku gdy kaseta testowa ulegnie zamoczeniu lub zastosowano niewłaściwą ilość próbki kału lub próbki nakraplanej do okienka S kasety testowej, wynik badania może być nieprawidłowy. Test oparty jest na metodzie immunologicznej. Wyniki badania budzące niepokój, zaleca się skonsultować z lekarzem prowadzącym.
  4. CO OZNACZA RÓŻNICA W KOLORZE LUB INTENSYWNOŚCI LINII W OKIENKU ODCZYTU?
    Barwa i intensywność linii w polu testowym T nie mają znaczenia dla interpretacji wyniku. Linie powinny być jednorodne i dobrze widoczne. Test należy uznać za pozytywny niezależnie od intensywności barwy linii testowej.
  5. DLACZEGO KONIECZNE JEST POJAWIENIE SIĘ BARWNEJ LINII W POLU KONTROLNYM C?
    Pojawienie się barwnej linii w polu kontrolnym C oznacza prawidłowo wykonany test oraz świadczy o wiarygodnym wyniku.
  6. JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU WYNIKU POZYTYWNEGO?
    Jeśli uzyskany wynik badania jest pozytywny, oznacza to, że wykryto krew utajoną w próbce kału. Zaleca się konsultację z lekarzem prowadzącym w celu dalszej diagnostyki.
  7. JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU WYNIKU NEGATYWNEGO?
    Jeśli uzyskany wynik badania jest negatywny, oznacza to, że nie wykryto krwi utajonej w próbce kału. W przypadku wyniku negatywnego oraz współistniejących objawów ze strony układu pokarmowego zaleca się konsultację z lekarzem prowadzącym.

LITERATURA
Simon JB (1985). Occult Blood screening for colorectal carcinoma: a critical review. Gastroenterology; 88: 820-837.
Blebea J, McPherson RA (1985). False-positive guaiac testing with iodine. Arch. Pathol. Lab. Med. 109:437-440.
Lin JS, Piper M, Perdue LA i wsp.(2016). Screening for colorectal cancer: a systematic review for the US Preventive Services Task Force: evidence synthesis No. 135. Rockville, MD: Agency for Healthcare Research and Quality; 2016. AHRQ pu-blication 14-05203-EF-1.
Harewood GC, Ahlquist DA (2000). Fecal occult blood testing for iron deficiency: a reappraisal. Dig Dis. 18: 75-82.
Moran CJ, Kaplan JL i wsp. (2015). Occult blood and perianal exam: value added in pediatric inflammatory bowel disease screening. J Ped Gastroenterol Nutr, 61: 52-55.
Huddy JR, Ni MZ, Markar SR (2015). Point-of-care testing in the diagnosis of gastrointestinal cancers: current technology and future directions. World J Gastroenterol. 21: 4111-4120.
Dembińska-Kieć A, Naskalski JW., Solnica B (2017). Diagnostyka laboratoryjna z elementami biochemii klinicznej. 515-517.


Dystrybutor:

DIATHER sp. z o.o sp.k.
ul. Twarda 1/14
00-114 Warszawa

9098316

Opis

Lek
Nie
Nowy