D-Vitum 600 j.m. witaminy D DHA 30 kapsułek
search
  • D-Vitum 600 j.m. witaminy D DHA 30 kapsułek

D-Vitum 600 j.m. witaminy D DHA 30 kapsułek

Suplement diety z witaminą D3 i kwasami DHA w postaci kapsułek twist-off przeznaczony dla niemowląt od 6. miesiąca życia i dzieci.

Cena:
22,49 zł
Wysyłka w 24h
Produkt dostępny Ilość

Darmowa dostawa w zamówieniach od kwoty: 250 zł

  • Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł
  • Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł
  • Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł
Odbiór w punkcie poczty polskiej - 9,99zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Wskazania D-Vitum 600 j.m. witaminy D DHA:

Preparat D-Vitum dla niemowląt i dzieci polecany jest dla niemowląt od 6. miesiąca życia i dzieci w celu uzupełniania diety w kwas dokozaheksaenowy (DHA) oraz witaminę D3.

Właściwości:

D-Vitum 600 j.m. witaminy D DHA, to preparat, który dostarcza kwas dokozaheksaenowy (DHA) oraz witaminę D3. DHA należy do długołańcuchowych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. DHA znajduje się w mleku matki, jednak jego ilość może być różna w zależności od spożywanych przez nią pokarmów. Jeżeli matka nie spożywa przynajmniej 200 mg DHA dziennie  z dietą to zaleca się suplementację DHA również u dziecka karmionego piersią. Natomiast po zakończeniu karmienia piersią dla dzieci do 2. roku życia zalecana jest suplementacja DHA  w ilości minimum 100 mg DHA dziennie.

Spożywanie kwasu dokozaheksaenowego wspomaga prawidłowy rozwój wzroku u niemowląt do 12 miesiąca życia (korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 100 mg DHA dziennie). 

Witamina D jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci. Ponadto pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów oraz w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Witamina D pomaga też w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu i w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi. Witamina D przyczynia się także do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. 

Skład:

Olej z mikroalg Schizochytrium sp., olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), cholekalcyferol (witamina D3). Składniki otoczki: żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol.

Dzienna porcja (1 kapsułka) zawiera:

  • 250 mg oleju z alg Schizochytrium sp.,
  • w tym 100 mg kwasu dokozaheksaenowego (DHA) oraz 15 µg (600 j.m., 300% referencyjnej wartości spożycia) witaminy D3.

Dawkowanie:

  • Noworodki, niemowlęta i dzieci – 1 kapsułka twist-off dziennie.
  • Należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka, na łyżeczkę lub do pokarmu.
  • Zachować ostrożność, aby dziecko nie połknęło kapsułki. 

Ważne informacje:

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik suplementu diety.

Opakowanie:

30 kapsułek twist-off  

Oleofarm
3582561
33 Przedmioty