Kategorie

Nowy

Coldrex MaxGrip C 500mg + 25mg + 5mg + 20mg + 30mg 12 tabletek

8109601

Coldrex MaxGrip C 500mg + 25mg + 5mg + 20mg + 30mg - Leczenie objawów przeziębienia i grypy, w tym gorączki, dreszczy, bólów głowy, bólów gardła, bólów kostnych i mięśniowych oraz kataru u osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Więcej szczegółów

 

Cena: 12,36 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazania:
Leczenie objawów przeziębienia i grypy, w tym gorączki, dreszczy, bólów głowy, bólów gardła, bólów kostnych i mięśniowych oraz kataru u osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat.


Właściwości:

Lek Coldrex MaxGrip C w swoim składzie zawiera substancje czynne takie jak paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, kofeinę, wodzian terpinu i witaminę C, których połączenie daje wielokierunkowe działanie: przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, obkurczające naczynia krwionośne (zmniejszające katar) oraz wykrztuśne.


Składniki:

1 tabletka zawiera:

  • Substancje czynne: paracetamol 500 mg, kofeina 25 mg, chlorowodorek fenylefryny 5 mg, wodzian terpinu 20 mg, kwas askorbowy (witamina C) 30 mg,
  • Pozostałe składniki: skrobia kukurydziana, skrobia rozpuszczalna, talk, kwas stearynowy, powidon, potasu sorbinian, sodu laurylosiarczan, Eurocol Sunset Yellow: mieszanina (Eurocol Sunset Yellow E110) + sodu chlorek).

Sposób użycia:

  • Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 2 tabletki do 4 razy na dobę, doustnie.
  • Nie należy przyjmować dawki leku częściej, niż co 4 godziny ani nie stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby.
  • Leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.
  • Jeżeli objawy choroby utrzymują się, należy skonsultować się z lekarzem.

Ważne informacje:

  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.
  • Leku nie należy stosować w czasie ciąży ani w okresie karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem.
  • Lek może powodować zawroty głowy.

Przeciwwskazania:

  • Uczulenie na paracetamol, kofeinę, fenylefrynę, wodzian terpinu, witaminę C lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Niewydolność wątroby lub ciężką niewydolnością nerek.
  • Choroba alkoholowa.
  • Jednoczesne stosowanie zydowudynę (stosowaną w leczeniu zakażeń wirusem HIV).
  • Przyjmowanie inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) i w ciągu 2 tygodni po ich ostatnim zastosowaniu.
  • Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.
  • Nie stosować z innymi produktami leczniczymi zawierającymi paracetamol i/lub sympatykomimetyki oraz innymi produktami leczniczymi stosowanymi w przeziębieniu i grypie.

Opakowanie:
12 tabletek 

30 Inne produkty w tej samej kategorii