Chlorchinaldin x 20 tbl. do ss.
search
 • Chlorchinaldin x 20 tbl. do ss.

Chlorchinaldin VP 2mg 20 tabletek

Chlorchinaldin działając przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, hamuje rozwój infekcji gardła.

Cena:
12,99 zł
Wysyłka w 24h
Produkt dostępny Ilość

 • Lek

Darmowa dostawa w zamówieniach od kwoty: 250 zł

 • Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł
 • Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł
 • Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł
Odbiór w punkcie poczty polskiej - 9,99zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Wskazania: 
Do stosowania miejscowego w zakażeniach bakteryjnych jamy ustnej i dziąseł, pleśniawkach, zakażeniach grzybiczych jamy ustnej i gardła po leczeniu antybiotykami.

Właściwości:
Chlorochinaldin VP zawiera chlorochinaldol. Substancja ta wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze oraz przeciwpierwotniakowe.
 • Chlorchinaldin poprzez działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze hamuje rozwój infekcji gardła, przez co zapobiega pojawieniu się nieprzyjemnych objawów bólowych.
 • Chlorchinaldin działa przyczynowo - zwalcza najczęstsze przyczyny powodujące ból gardła oraz jego podrażnienie, w tym Streptococcus pyogenes, bakterię wywołującą nawet 90% przypadków ostrego zapalenia gardła i migdałków.
 • Chlorchinaldin zwalcza infekcje grzybiczne gardła występujące po antybiotykoterapii.
 • Chlorchinaldin ma postać małej tabletki, ma łagodny smak, zawiera mniejszą ilość cukru w stosunku do drażetek do ssania.
Składniki:
Substancją czynną leku jest: chlorochinaldol (Chlorquinaldolum). Jedna tabletka do ssania zawiera 2 mg chlorochinaldolu oraz substancje pomocnicze: 364 mg sacharozy, kwas cytrynowy jednowodny, karmeloza sodowa, talk i magnezu stearynian.


Postać farmaceutyczna:
 tabletki do ssania okrągłe, obustronnie płaskie o marmurkowej powierzchni.


Sposób użycia:

Co 1–2 godziny ssać 1 tabletkę.
 
Przeciwwskazania:
 • Jeśli pacjent ma uczulenie na chlorochinaldol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
 • Nie należy przekraczać 10 tabletek na dobę (dawka większa niż 20 mg chlorchinaldolu).
 • Nie stosować leku przez długi okres, nie stosować w dawkach większych niż zalecane.
 • Nie rozgryzać tabletek i nie stosować podczas posiłku.
 • Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po kilku dniach stosowania leku Chlorchinaldin VP, należy skontaktować się z lekarzem.
Ostrzeżenia i środki ostrożności:
W zakażeniach bakteryjnych często konieczne jest zastosowanie odpowiedniego antybiotyku o działaniu ogólnoustrojowym. Wtedy Chlorchinaldin VP jest stosowany jedynie pomocniczo. Dlatego jeśli dolegliwości utrzymują się lub nasilają mimo stosowania leku Chlorchinaldin VP przez kilka dni, należy zgłosić się do lekarza, który zaleci odpowiednie leczenie.

Produkt zawiera sacharozę. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować leku. Również ze względu na zawartość cukru tabletki do ssania Chlorchinaldin VP mogą wpływać szkodliwie na zęby.


Chlorchinaldin VP a inne leki:
Związki metali i jodu osłabiają działanie chlorochinaldolu.


Chlorchinaldin VP w ciąży i w czasie karmienia piersią:
Produktu Chlorchinaldin VP nie stosować w okresie ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Ze względu na brak odpowiednich badań leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią.


Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:

Chlorchinaldin VP nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.


Działania niepożądane:

 • Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: podrażnienie błony śluzowej, świąd, objawy alergiczne.
 • Zaburzenia układu immunologicznego: objawy alergiczne (wysypka lub pokrzywka) u osób nadwrażliwych.

Częstość występowania działań niepożądanych jest nieznana, nie może być określona na podstawie dostępnych danych.


Przedawkowanie:

Dotychczas nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania. Ze względu na dawkę produktu oraz nieznaczne wchłanianie, prawdopodobieństwo przedawkowania jawnego klinicznie jest minimalne. Wyniki badań wskazują jednak, że chlorowcopochodne chinoliny, zwłaszcza stosowane w dużych dawkach i długotrwale, mogą być przyczyną podostrej neuropatii rdzeniowo-wzrokowej, charakteryzującej się zaburzeniami czucia, osłabieniem mięśniowym, bólami i zaburzeniami widzenia. Objawy często poprzedza uporczywa biegunka i bóle brzucha, a charakterystycznym objawem jest zielone zabarwienie moczu i języka. Postępowanie w przypadku przedawkowania obejmuje wywoływanie wymiotów i płukanie żołądka oraz leczenie objawowe.


Przechowywanie / Okres ważności:

 • Lek należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.
 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
 • Okres ważności preparatu wynosi 3 lata.
Opakowanie:
20 tabletek


Podmiot odpowiedzialny:

PharmaSwiss Ceska Republika
Jankovcova 1569 / 2c
170 00 Praga 7
Republika Czeska


Wytwórca:

ICN Polfa Rzeszów S.A.
Ul. Przemysłowa 2
35 – 959 Rzeszów

Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego:
Bausch Health Poland sp. z o.o.
Ul. Przemysłowa 2
35 – 959 Rzeszów


Klauzula, jeśli apteka nie dodaje jej automatycznie:
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

4082001
6 Przedmioty

Opis

Lek
Tak
Nowy