> Preparaty do higieny>Dezynfekcja>Borasol 3% roztwór kwasu borowego płyn 200g

Kategorie

Borasol 3% roztwór kwasu borowego płyn 200g

Lek

Cena: 9,43 zł

Koszty wysyłki:

Darmowa dostawa w zamówieniach
od kwoty: 250 zł

Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł

Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł

Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł

Kurier DPD - płatność online - 15,99 zł

Kurier DPD - pobranie - 18,99 zł

Specjalistyczny transport Poltraf - 14,99 zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

4229202

1 g roztworu zawiera 30 mg kwasu borowego.

Tego produktu nie ma w magazynie

 

Więcej informacji

Skład:

1 g roztworu zawiera 30 mg kwasu borowego.

Działanie:

Preparat do stosowania miejscowego o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Kwas borowy wchłania się łatwo z uszkodzonej skóry, błon śluzowych i przewodu pokarmowego (powyżej 90%). Maksymalne stężenie osiąga w czasie 2 do 3 godzin. Nie wiąże się z białkami. Kumuluje się w narządach, powoli przekracza barierę krew-mózg. Wydalany jest z moczem, w 90% w postaci niezmienionej. T0,5 wynosi 12-27 h. Dostępność ogólnoustrojowa kwasu borowego po zastosowaniu na nieuszkodzoną skórę jest nieznaczna.Wskazania:

Preparat wskazany jest do odkażania: w stanach zapalnych skóry, wypryskach, oparzeniach, stłuczeniach, obrzękach zapalnych tkanek miękkich, powierzchownych uszkodzeniach naskórka lub skóry oraz w stanach zapalnych zewnętrznych narządów moczopłciowych.Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na kwas borowy. Nie stosować doustnie, do oczu, na rozległe rany i otwarte skaleczenia, na duże powierzchnie skóry. Nie stosować u niemowląt i dzieci do 11 rż.Śrdoki ostrożności:

Nie stosować długotrwale. W przypadku wystąpienia podrażnienia, zaczerwienienia skóry, należy zaprzestać stosowania preparatu.Skutki uboczne:

Może wystąpić podrażnienie skóry. Jeśli preparat stosowany jest na uszkodzoną skórę może wystąpić zaczerwienienie, wysypka, łuszczenie się naskórka, brak łaknienia, wymioty, biegunka, drgawki, gorączka, zapaść, uszkodzenie nerek, skąpomocz, senność, śpiączka. Przy długotrwałym stosowaniu mogą wystąpić objawy przewlekłego zatrucia kwasem borowym: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zapalenie skóry, zaburzenia miesiączkowania, niedokrwistość, osłabienie, drgawki i wyłysienie.Interakcje:

Lek wykazuje interakcje z preparatami zawierającymi metenaminę, taninę, węglany, wodorotlenki zasadowe, koloidalne roztwory srebra, czwartorzędowe zasady amoniowe, balsam peruwiański.Dawkowanie:

Zewnętrznie. Przecierać preparatem zmienione chorobowo miejsca 2-3 razy na dobę. Stosować w postaci przymoczek, okładów i płukań. Stosować przez krótki okres czasu.Podobne produkty

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

17 Inne produkty w tej samej kategorii