Aviomarin 0.05g x 5 sztuk
search
 • Aviomarin 0.05g x 5 sztuk

Aviomarin 50mg 5 tabletek

Aviomarin to lek, który pomoże Ci ograniczyć złe samopoczucie w trakcie jazdy samochodem, pociągiem, rejsu statkiem lub lotu samolotem. Przeciwdziała także w wypadku nudności i wymiotów innego pochodzenia np. z powodu migreny, infekcji, problemów żołądkowych czy hormonalnych, oraz nudności i wymiotów u dzieci od lat 6.
Cena:
13,79 zł
Wysyłka w 24h
Ostatnie sztuki w magazynie Ilość

 • Lek

Darmowa dostawa w zamówieniach od kwoty: 250 zł

 • Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł
 • Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł
 • Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł
Odbiór w punkcie poczty polskiej - 9,99zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Wskazania:
Aviomarin to lek stosowany w zapobieganiu chorobie lokomocyjnej oraz przeciwdziałaniu i leczeniu nudności i wymiotów innego pochodzenia (z wyjątkiem tych wywołanych przez leki stosowane w chemioterapii nowotworów). 


Właściwości:
Na dobry start podróży!

Aviomarin to lek, który pomoże Ci ograniczyć złe samopoczucie w trakcie jazdy samochodem, pociągiem, rejsu statkiem lub lotu samolotem. Przeciwdziała także w wypadku nudności i wymiotów innego pochodzenia np. z powodu migreny1, infekcji2, problemów żołądkowych2 czy hormonalnych2, oraz nudności i wymiotów u dzieci od lat 6.

 • Lek Aviomarin jako substancję czynną zawiera dimenhydraminę (dimenhydrynat). Oprócz działania przeciwhistaminowego leki z grupy do której należy dimenhydramina wykazują działanie m.in. przeciwwymiotne i przeciwdepresyjne.
 • Początek działania: Początek działania występuje po 30 minutach
 • Działanie: Efekty działania leku obserwowane są przez 3 do 6 godzin po podaniu

Składniki:
1 tabletka zawiera: substancja czynna: dimenhydramina 50mg , substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian

Sposób użycia:
Aviomarin przeznaczony jest do stosowania doustnego. Można go zażywać niezależnie od przyjmowanych posiłków. Tabletkę należy popić odpowiednią ilością wody.

Zalecaną dawkę należy przyjąć przynajmniej na 30 minut przed planowaną podrożą lub zażyciem źle tolerowanego leku.

Dorośli i młodzież powyżej 14 lat: 1-2 tabletki (50 mg do 100 mg). W razie konieczności można ją powtarzać co 4 do 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa nie powinna przekroczyć 8 tabletek (400 mg).

Dzieci w wieku od 6. do 14 lat:  1 tabletka (50 mg). W razie konieczności można ją powtarzać co 6 do 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa u dzieci nie powinna przekroczyć 5 mg/kg masy ciała, przy czym nie więcej niż 3 tabletki (150 mg) na dobę.


Ważne informacje:

Leku Aviomarin nie należy stosować jeśli:

 • U pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na dimenhydraminę, leki przeciwhistaminowe lub którykolwiek z pozostałych składników leku
 • U pacjenta występują: ostry napad astmy, jaskra z wąskim kątem przesączania, guz chromochłonny, porfiria, przerost gruczołu krokowego oraz zaleganie moczu w pęcherzu, padaczka.
 • Aviomarin ogranicza sprawność psychofizyczną, dlatego nie należy go stosować u osób prowadzących pojazdy mechaniczne i obsługujących urządzenia mechaniczne w ruchu.
 • Ze względu na wielkość dawki (moc), lek Aviomarin, 50 mg, tabletki nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Opakowanie:
5 tabletek 

Podmiot odpowiedzialny:
Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o. o.,
ul. Emilii Plater 53,
00-113 Warszawa 

Informacji udziela: 
Teva Pharmaceuticals Polska Sp.z o.o.,
ul Osmańska 12,
02-823 Warszawa,
tel: +48 22 345 93 00,
fax: +48 22 345 93 01,
www.teva.pl.

 1. Láinez MJ et. al. Optimal management of severe nausea and vomiting in migraine: improving patient outcomes. Patient Relat Outcome Meas. 2013;4:61–73.
 2. Mokrowiecka A et al. Nudności i wymioty. Pediatr Med Rodz 2010;6(4):268-274
 3. ChPL Aviomarinc

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Numeru akceptacji medycznej: PO/AVM/20/0001(a)


Teva
4120401
1 Przedmiot

Opis

Lek
Tak
Nowy