> Witaminy i minerały>Witaminy w tabletkach i kapsułkach

Kategorie

Najczęściej kupowane

Szybki i prosty sposób na poprawę poziomu składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu? Witaminy w tabletkach! Wybór odpowiednio zbilansowanych witamin czy minerałów nie jest jednak tak oczywisty jak mogłoby się wydawać. Od czego zacząć suplementację i w jaki sposób dobrać witaminy w kapsułkach, by odczuć efekty ich działania w pożądanym czasie?

Minerały w tabletkach - jak dobrać produkt?

Krok 1: badania

Nie zaczynaj suplementacji bez wcześniejszego zbadania poziomu poszczególnych składników w swoim organizmie. Ta uwaga szczególnie dotyczy substancji, które łatwo przedawkować, lub które nie są rozpuszczalne w wodzie. Niewielkie przedawkowanie witaminy C nie przyniesie tak negatywnych efektów jak przedawkowanie niektórych minerałów czy na przykład witaminy D. Niemniej - jeśli rozważasz suplementację, musisz znać jej cel oraz właściwe dawkowanie poszczególnych składników. Po co suplementować cynk, jeśli dostarczasz go z dietą we właściwej ilości? Oceń, jakie witaminy i minerały chcesz sobie dostarczać w oparciu o wyniki badań z krwi, a jeszcze lepiej - po konsultacji z lekarzem.

Krok 2: właściwy dobór preparatu

Minerały w tabletkach oraz witaminy w kapsułkach różnią się między sobą zarówno sposobem produkcji, ilością poszczególnych składników oraz ich kombinacją. Gdy już znasz zapotrzebowanie swojego organizmu na poszczególne składniki, musisz ocenić, w jakiej formie oraz ilości powinny być dostarczane. Czy codzienna suplementacja jest konieczna, czy chcesz jedynie sporadycznie podbudować organizm? I jak długo będziesz musiał stosować wybrany preparat, zanim osiągniesz odpowiedni poziom danej substancji? Odpowiedzi na te pytania najczęściej znajdziesz na ulotkach.

Jakie witaminy w kapsułkach warto wybrać?

Najczęściej cierpimy na niedobory witaminy D oraz magnezu. Jeśli potrzebujesz wzmocnić swój organizm o te składniki, wypróbuj, np. Magne B6 Forte oraz D-Vitum Forte 1000 j.m. W profilaktyce osteoporozy zaleca się na przykład Calperos, natomiast na odporność - cynk organiczny Naturell. Jeśli wolisz kompozycje witamin i minerałów, Centrum od A do Z albo Vita-Miner - stosowane regularnie - mogą być odpowiedzią na potrzeby Twojego organizmu.

Witaminy w tabletkach i kapsułkach 

W kategorii 537 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 537 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 537 produktów