> Środki przeciwbólowe>Tabletki na bóle miesiączkowe

Kategorie

Najczęściej kupowane

Przyczyny bólu miesiączkowego 

Miesiączka to regularne krwawienie z jamy macicy, której przyczyną jest złuszczenie się endometrium. Ból, który wówczas się pojawia wielu kobietom może uniemożliwiać normalne funkcjonowanie. Dlatego w czasie konieczne jest zażywanie preparatów łagodzących te dolegliwości.

Ból brzucha podczas okresu występuje bardzo często u młodych jak i dorosłych kobiet. Nie są znane dokładne jego przyczyny, jednak można zakładać, że ból spowodowany jest nadmierną czynnością skurczową macicy i zmniejszonym przepływem krwi przez macicę w trakcie skurczów.

Jak radzić sobie z bolesną miesiączką? 

Bóle miesiączkowe mogą pojawić się kilka dni przed okresem lub w trakcie krwawienia.

Bóle menstruacyjne można złagodzić, przyjmując niesteroidowe leki przeciwbólowe i przeciwzapalne (NLPZ) dostępne bez recepty. Najlepsze tabletki na bolesne bóle miesiączkowe to takie, które w swoim składzie będą zawierały ketoprofen, ibuprofen lub paracetamol. Ich zadaniem jest hamowanie wydzielania prostaglandyny, czyli hormonu odpowiadającego za skurcze macicy.

Pomagają one zwalczyć ból w trakcie miesiączki, jednak ważne by nie przekraczać zalecanej dawki leku. Leki rozkurczowe zwykle nie przynoszą ulgi, zatem lepsze będzie stosowanie środków przeciwbólowych, które działają znacznie lepiej na bolesne miesiączkowanie.

Tabletki na bóle miesiączkowe 

W kategorii 58 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 58 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 58 produktów